Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Nový most pro Brno navrhnou architekti v soutěži

Brno postaví nový silniční most přes řeku Svitavu. Propojí vznikající obytné čtvrti na hranici Židenic, Maloměřic a Husovic (respektive Brna-severu). Rada města Brna tuto středu rozhodla o tom, že na podobu stavby vypíše architektonickou soutěž. Most přitom vznikne v místě, kde už jeden funkční stojí. Ale nepatří městu ani okolním developerům.
Most bude 53 metrů dlouhý a 28 metrů široký. Ve dvou pruzích po něm projedou auta, v dalších dvou pruzích trolejbusy. A samostatné pruhy budou mít i cyklisté a pěší. Most přes řeku Svitavu bude součástí široké ulice s pracovním názvem Nová Šámalova a Nová Dukelská. Ta od koupaliště v Zábrdovicích protne areál vznikající Nové Zbrojovky, překříží řeku Svitavu poblíž Briessovy sladovny a kolem bývalé motorárny Zetoru zamíří k Velkému městskému okruhu na Tomkově náměstí, v jehož těsné blízkosti přepůlí současný sportovní areál Sokola Husovice.
Více informací zde.
Zdroj: iRozhlas.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze