Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojŽivotní prostředí

Obce postižené tornádem obnoví zeleň společně

Starostové postižených obcí od Hodonína po Břeclav se dohodli na jednotném postupu při obnově zeleně v obcích postižených tornádem. Partnerem a odborným garantem v oblasti zeleně bude pro obce Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně, která sídlí v blízké Lednici. Starostové vítají také nabídky spolupráce od neziskového sektoru.
Prioritní je stále obnova inženýrských sítí, proto je pravděpodobné, že první výsadby budou směřovány do okolí obcí nebo do poškozených parků a parkových lesů. Na obnovu prostranství přímo v obcích dojde až po zpracování projektových dokumentací. První výsadby proběhnou už letos na podzim, převážná většina je ale předběžně plánována na příští rok.
Zájem o začlenění do koordinovaného plánu obnovy zeleně má také městys Moravská Nová Ves. „Moravská má značně zdevastovány veřejné prostory, prioritně musíme v místě řešit urbanismus a pracovat na obnově vedení elektřiny a plynu. O společný projekt ale stojíme,“ sdělil starosta Marek Košut.
Zástupci obcí řešili také péči o vysazené porosty poté, co budou do krajiny začleněny. „Jsme rádi, že se obcím podařilo najít společnou řeč a velmi děkujeme Mendelově univerzitě za nabídku koordinace a odborného vedení. Při vypisování dotačního titulu na obnovu zeleně budeme apelovat na ministerstvo, aby součástí podpory byla i následná péče. Je snadné zasadit, složitější je ale uzalévat,“ řekl po setkání místostarosta Břeclavi Jakub Matuška.
Zdroj: Město Břeclav

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze