Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMístní rozvoj

Polička v Pardubickém kraji slavnostně otevřela Dětský domov

Transformaci dětských domovů, ke které Pardubický kraj dlouhodobě cílí, nyní dovršili v Dětském domově v Poličce. Do zcela nového domu se přestěhovala jedna z rodinných skupin dětí již na podzim, slavnostní otevření se však kvůli covidu uskutečnilo až nyní.

„Máme velkou radost, že se v rámci Pardubického kraje daří naplňovat transformační plány, díky tomu mohou děti vyrůstat v běžných rodinných domech či bytech, tedy v přirozeném prostředí. Menší rodinná skupina umožňuje větší individuální péči a přístup k dítěti, zároveň se děti lépe připraví na budoucí život, mají více soukromí, více si váží věcí i práce. Doufám, že se v novém domku dobře zabydlely a bude se jim tu líbit,“ řekl Pavel Šotola, krajský radní odpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Novostavba sídlí v ulici Bezručova a kromě bytu pro dětskou skupinu v přízemí zde bylo vybudováno i zázemí pro administrativu a ředitelství domova, které sídlí v prvním patře. Obě části domu mají samostatný vchod. „Povedlo se nám úplně zrušit starý dětský domov jako takový, všechny tři rodinné skupiny dětí již bydlí ve vlastním bytě či domě, dvě z nich v Poličce a jedna v Pomezí. Nový dům v Bezručově ulici se na pohled nijak neliší od klasických rodinných domů, má i vlastní zahradu včetně dětského hřiště. Původní sídlo dětského domova odkoupilo město Polička,“ sdělil radní pro oblast školství Josef Kozel.

Dětský domov byl založen v roce 1936 spolkem Okresní péče o mládež. Po celou dobu poskytuje péči zpravidla dětem ve věku od 3 do 18 let, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve svých rodinách.

Foto a zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze