Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceMístní rozvoj

  Polička v Pardubickém kraji slavnostně otevřela Dětský domov

  Transformaci dětských domovů, ke které Pardubický kraj dlouhodobě cílí, nyní dovršili v Dětském domově v Poličce. Do zcela nového domu se přestěhovala jedna z rodinných skupin dětí již na podzim, slavnostní otevření se však kvůli covidu uskutečnilo až nyní.

  „Máme velkou radost, že se v rámci Pardubického kraje daří naplňovat transformační plány, díky tomu mohou děti vyrůstat v běžných rodinných domech či bytech, tedy v přirozeném prostředí. Menší rodinná skupina umožňuje větší individuální péči a přístup k dítěti, zároveň se děti lépe připraví na budoucí život, mají více soukromí, více si váží věcí i práce. Doufám, že se v novém domku dobře zabydlely a bude se jim tu líbit,“ řekl Pavel Šotola, krajský radní odpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

  Novostavba sídlí v ulici Bezručova a kromě bytu pro dětskou skupinu v přízemí zde bylo vybudováno i zázemí pro administrativu a ředitelství domova, které sídlí v prvním patře. Obě části domu mají samostatný vchod. „Povedlo se nám úplně zrušit starý dětský domov jako takový, všechny tři rodinné skupiny dětí již bydlí ve vlastním bytě či domě, dvě z nich v Poličce a jedna v Pomezí. Nový dům v Bezručově ulici se na pohled nijak neliší od klasických rodinných domů, má i vlastní zahradu včetně dětského hřiště. Původní sídlo dětského domova odkoupilo město Polička,“ sdělil radní pro oblast školství Josef Kozel.

  Dětský domov byl založen v roce 1936 spolkem Okresní péče o mládež. Po celou dobu poskytuje péči zpravidla dětem ve věku od 3 do 18 let, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve svých rodinách.

  Foto a zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze