Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Rekonstrukce sokolovny v Luhačovicích

  Luhačovice společně se Zlínským krajem chystají rekonstrukci místní sokolovny. Sokolovna je majetkem města, které do ní chce umístit základní uměleckou školu zřizovanou krajem. Rekonstrukce by měla nabídnout vzdělávacímu zařízení moderní prostory na jednom místě ve snadno a bezpečně přístupné lokalitě.
  Podle radní Zlínského kraje pro školství Zuzany Fišerové je využití pro ZUŠ ideální, protože významnou roli hraje nejen pro město samotné, ale nabízí možnost dojíždět sem za uměleckým vzděláním i dětem ze spádových obcí. V současné době se dokončuje finální verze projektu rekonstrukce a zároveň se hledají možnosti financování, na kterém se vzhledem k náročnosti má kraj zásadně podílet. Že kraj učiní maximum pro zajištění finanční podpory, potvrdil i náměstek hejtmana pro oblast financí David Vychytil. „Projekt sice zatím nemáme finálně schválený, ale mezi kolegy z vedení kraje cítím podporu. V horizontu několika měsíců bychom chtěli rozhodnout o schválení dotace na dokončení projektové dokumentace, v rámci rozpočtu kraje na rok 2022 budeme pak rozhodovat o dotaci na samotnou rekonstrukci. Cílem je již v příštím roce začít s její realizací,“ informoval David Vychytil.
  Sokolovna by měla po opravě vyhovovat Základní umělecké škole a pořádání některých akcí, ale díky rekonstrukci se jí také vrátí bývalý jedinečný ráz a význam. Byla zbudována původně v letech 1928 až 1932 a byla kdysi zásadním centrem kulturního a společenského dění. V objektu svého času sídlil také obecní úřad, knihovna i kino. Původní čistě funkcionalistická stavba byla ale během mnoha desetiletí změněna řadou ne právě citlivých dostaveb. Rekonstrukce by ji tak měla co nejvíce přiblížit původnímu architektonickému pojetí, které kdysi navrhli architekti Alois a Vilém Kubovi.
  Zdroj: Web Zlínského kraje

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze