Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Rekonstruovaná budova Emos zatraktivní a oživí centrum Přerova

Vedení Přerova vybralo vítězný architektonický návrh na přestavbu administrativní budovy zvané Emos na náměstí T. G. Masaryka. Tu město koupilo loni za 38 milionů korun s tím, že do ní přestěhuje polovinu úředníků. Plánované opravy nemovitosti ze 60. let minulého století vyjdou na 130 milionů. Jak bude vypadat, si lidé můžou prohlédnout na výstavě ve výkladních skříních budovy Emos.
Igor Kovačevič, který soutěžní dialog architektů vedl, tvrdí, že výběr vítězného návrhu byl velmi těžký. Všechny podle něj totiž byly velmi kvalitní. „Nacházíme se v podstatě na hlavním náměstí, které má ten hendikep, že se zde nikdo nezdržuje. Ta budova vytvoří obrovskou poptávku po nejen po tom prostoru budovy, ale po celém náměstí. Ten první návrh nejskvělejším způsobem vyřešil to, že návštěvníka, ale i zaměstnance úřadu propojil s tím náměstím,“ uvedl Kovačevič.
Autorem vítězného návrhu je trojice architektů ze skupiny Anagram Gruppa. Kromě kanceláři pro 160 úředníků bude v objektu také kavárna a vyhlídka. Podle vedení města dělníci začnou objekt opravovat v polovině příštího roku. Do zrekonstruovaných prostor by se pak úředníci měli nastěhovat v roce 2025.
Zdroj: iRozhlas.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze