Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

  Revitalizace trati Lovosice – Česká Lípa

  Ke konci příštího roku se zrychlí cesta vlakem z Litoměřic do České Lípy, a to díky revitalizaci železniční trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou, na kterou vyhlásila Správa železnic veřejnou zakázku. Cílem revitalizace je zejména zvýšení traťové rychlosti a bezpečnosti železničního provozu i zkrácení jízdních dob vlaků prostřednictvím rekonstrukce železničního svršku i spodku, nástupišť a přejezdů.
  „Revitalizace trati přinese zkrácení jízdních dob odstraněním propadů rychlosti, které vede k možnosti zavedení hodinového taktu osobních vlaků ve špičce v úseku Lovosice – Úštěk a 30minutového taktu osobních vlaků v úseku Lovosice – Litoměřice horní nádraží po celý den,“ uvedla tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
  Přinese-li v budoucnu nová revitalizace zvýšení četnosti spojů, závisí na objednavatelích, kterými jsou Ústecký a Liberecký kraj. I přestože nádražní stanice v Litoměřicích nebudou procházet rekonstrukcemi, v některých stanicích na Litoměřicku k větším rekonstrukcím dojde. „V traťovém úseku Litoměřice horní nádraží – Liběšice dojde k rekonstrukci zastávky Trnovany u Litoměřic, kde bude vybudováno nové nástupiště o délce 90 metrů a nový nástupištní přístřešek. Zastávka bude vybavena novým osvětlením a rozhlasem pro cestující. Zastávky Litoměřice Cihelna, Ploskovice a Horní Řepčice budou z důvodu zavedení dálkového řízení vybaveny rozhlasem,“ dodává Nela Friebová.
  Vlastní zahájení prací je plánováno letos v červenci, dokončení pak v listopadu příštího roku. Po dobu prací bude na trati nepřetržitá výluka celého úseku trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou v období březen až srpen 2022.
  Zdroj: www.litomerice.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze