Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

Revitalizace trati Lovosice – Česká Lípa

Ke konci příštího roku se zrychlí cesta vlakem z Litoměřic do České Lípy, a to díky revitalizaci železniční trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou, na kterou vyhlásila Správa železnic veřejnou zakázku. Cílem revitalizace je zejména zvýšení traťové rychlosti a bezpečnosti železničního provozu i zkrácení jízdních dob vlaků prostřednictvím rekonstrukce železničního svršku i spodku, nástupišť a přejezdů.
„Revitalizace trati přinese zkrácení jízdních dob odstraněním propadů rychlosti, které vede k možnosti zavedení hodinového taktu osobních vlaků ve špičce v úseku Lovosice – Úštěk a 30minutového taktu osobních vlaků v úseku Lovosice – Litoměřice horní nádraží po celý den,“ uvedla tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.
Přinese-li v budoucnu nová revitalizace zvýšení četnosti spojů, závisí na objednavatelích, kterými jsou Ústecký a Liberecký kraj. I přestože nádražní stanice v Litoměřicích nebudou procházet rekonstrukcemi, v některých stanicích na Litoměřicku k větším rekonstrukcím dojde. „V traťovém úseku Litoměřice horní nádraží – Liběšice dojde k rekonstrukci zastávky Trnovany u Litoměřic, kde bude vybudováno nové nástupiště o délce 90 metrů a nový nástupištní přístřešek. Zastávka bude vybavena novým osvětlením a rozhlasem pro cestující. Zastávky Litoměřice Cihelna, Ploskovice a Horní Řepčice budou z důvodu zavedení dálkového řízení vybaveny rozhlasem,“ dodává Nela Friebová.
Vlastní zahájení prací je plánováno letos v červenci, dokončení pak v listopadu příštího roku. Po dobu prací bude na trati nepřetržitá výluka celého úseku trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou v období březen až srpen 2022.
Zdroj: www.litomerice.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze