Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMístní rozvoj

Sportovní hala v Nové Bělé přivítá návštěvníky začátkem prázdnin

Veřejnost ji bude moci začít využívat od prvního července. Sportoviště bylo spolufinancováno městem Ostravou, městským obvodem Nová Bělá a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
„Síť kvalitních sportovišť v Ostravě se začíná zahušťovat, a to mne velmi těší,“ uvedla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová. „Na sklonku minulého roku jsme zprovoznili multifunkční halu v Krásném Poli, kde roste počet obyvatel, kteří hledají kvalitní podmínky pro bydlení, a také z tohoto důvodu vznikla poptávka po příjemném místě na sportovní vyžití a aktuálně se rozbíhá stavba nové, víceúčelové haly v Třebovicích,“ připomněla náměstkyně Hoffmannová.
V nové hale je univerzální hřiště o rozměrech 30 x 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Bude v ní možné hrát na profesionální úrovni basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis, rekreačně tenis, házenou, florbal, futsal a další sporty.
Halu postavila společnost Bystroň Group podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér s celkovými náklady 53 miliony korun, které spolufinancovalo 26 miliony MŠMT, městský obvod Nová Bělá alokoval 20 milionů a dva miliony na projektovou dokumentaci,  a  statutární město Ostrava přispělo 5 miliony korun.
Zdroj: Město Ostrava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image