Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Stanovisko Asociace českého tradičního obchodu k programu Obchůdek 2021+

Je skvělé, že program Obchůdek 2021+ nově motivoval k podpoře venkovských obchodů i některé kraje, které doposud žádné podobně projekty neměly. Ministerstvo průmyslu a obchodu již nyní přislíbilo navýšení prostředků pro celý program. Naše Asociace byla jedním z iniciátorů programu a v této souvislosti nás velmi zklamal a mrzí odmítavý postoj Středočeského kraje k jeho realizaci.

Samozřejmě je pravdou, že by ideálně na projekt mělo být vyčleněno více peněz. Částka 15 miliónů, které byly zatím určena na příštích pět let pro každý kraj, však mohla pomoci alespoň těm v nejtěžší situaci. Postoj úředníků k programu lze připodobnit k jiným otázkám. Pokud by tedy například kraj měl jen omezené prostředky na opravu silnic, znamená to, že je lepší neopravovat žádné silnice než opravit ty v nejhorším stavu?

Detailní stanovení podmínek pro čerpání podpory je na jednotlivých krajích. Místo jednoduchého odmítnutí s argumentem, že rozdělení podpory je moc administrativně náročné, tak mohli úředníci například vytvořit přesnější pravidla. Řešením by tak bylo například omezení vyplácení dotace jen pro obchody v obcích s méně než 500 obyvateli. Rázem by přidělovaná částka mohla být pro jednotlivé obchody větší a počet žadatelů by se také radikálně snížil.

Informace o Programu Obchůdek 2021+ ZDE

 

Další informace:
Mgr. Jan Hrdina, tajemník AČTO
acto@acto.cz, +420 725 141 650

Informace pro média:
Mgr. Ivo Čižmár
Ivo.cizmar@directionpr.cz, +420 602 130 450

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze