Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

  Stavba polygonu u Sokolova se dokončuje

  První část testovacího polygonu nedaleko Sokolova letos dokončí automobilka BMW. Stavba komplexu na bývalé výsypce Sokolovské uhelné má v budoucnu ještě pokračovat. Nový testovací polygon by měl nabídnout nejen místa pro vysoce kvalifikované lidí, ale i pro další profese v navazujících servisních službách.

  Podle Davida Haidingera, mluvčího společnosti BMW Czech Republic, stavba polygonu probíhá v souladu s plánem, většina zemních prací je dokončena. Na mnoha místech již leží i asfaltový povrch. Jsou hotové hrubé stavby budov, letos je čeká dokončení. Kvůli koronavirové pandemii společnost BMW rozdělila projekt do několika fází. V polovině roku 2022 bude dokončena jeho první část, poté se na polygonu začne s postupným náběhem testování. I po redukci akce zůstaly nejdůležitější části ze záměru zachovány. Pokud se situace ve světě zlepší, hodlá BMW pokračovat s dalšími etapami.

  S blížícím se dokončením první etapy a zahájením provozu BMW začíná hledat pracovníky, kteří by na polygonu pracovali.

  Již nyní nabíráme první zaměstnance. Nábor bude postupný, kvůli redukování projektu zaměstnáme méně lidí, než kolik jsme předpokládali. Nicméně i nadále platí, že prioritou jsou pro nás místní, potažmo Češi,“ řekl David Haidinger.

  Plocha vývojového centra severně od Sokolova by měla v konečné podobě zabrat až 650 hektarů. Vzniknout zde mají zkušební dráhy pro testování vozidel v různých podmínkách a situacích.

  Na přípravě areálu se podílí i Karlovarský kraj, pro který je investice BMW klíčová rovněž z pohledu připravovaného odklonu regionu od hospodářství vázaného na těžbu a zpracování uhlí.

  Zdroj: Město Sokolov

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze