Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

U Svitav vznikne nový most přes budoucí D35, ŘSD ho postaví kvůli omezení na koridoru

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo zakázku na stavbu nového železničního mostu na trati Brno – Česká Třebová. Chce se tak vyhnout komplikacím při stavbě dálnice D35 v příštích letech v okolí Svitav a využít chystaného omezení provozu na trati Česká Třebová – Brno od prosince letošního roku.
Zakázka je zveřejněná na profilu zadavatele, odhadovaná cena je 137 milionů korun. I když má být most hotový příští rok, řidiči po dálnici budou jezdit podle aktuálních odhadů v roce 2025. Díky koordinaci ŘSD a Správy železnic ale nebudou muset stavební firmy znovu za pár let trať zavřít kvůli jeho výstavbě. ŘSD odhaduje náklady na 11,7 kilometru dlouhý úsek na 4,34 miliardy korun. Detailnější informace o celém úseku jsou v informačním letáku.
Správa železnic v daném úseku tratě nepočítá s žádnými úpravami, provoz zde ale od konce příštího roku výrazně poklesne v souvislosti s opravou trati mezi Brnem a Adamovem, kde dojde dočasně k úplnému zastavení provozu.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze