Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Ústí nad Labem oživuje

  Metropole severních čech se snaží i revitalizací získat charakter moderního města

  Ústí nad Labem prošlo od 70. let minulého století rozsáhlou přestavbou. Změnilo se centrum města, vyrostla nová sídliště. I do nich od začátku nového tisíciletí směřují projekty, které „noclehárny pracujících“ mění v příjemná místa k životu.

  Park Míru v novém

  Revitalizace se týká sídliště Skřivánek, mezi jehož paneláky byl v době vzniku vytvořen dostatek zeleně. Revitalizací má projít park Míru, který se nachází u křižovatky ulic Malátova a Hoření v prostoru mezi čtyřmi věžáky.

  Projekt si dává za cíl celý park upravit pro využití všemi věkovými skupinami obyvatel a současně zapracovat vše, co stojí za zachování. Dojde k prosvětlení původní výsadby, k úpravě stromového patra a zdravotním prořezům, u keřového patra budou zásahy menší a přibydou okrasné trávy a trvalky. Stávající soustavu mělkých bazénů a dětských herních prvků nahradí velkorysejší provedení. Dominantním vodním prvkem bude potůček vyvěrající v horní části mezi čedičovými kameny. Mírným svahem bude stékat pod lávkou v části střední a jezírkem obklopeným molem skončí u stávající zídky, která bude snížena. Vodní prvek podtrhnou vhodné trávy a trvalky. Nové cesty a schodiště jsou v projektu řešeny účelně i komfortně. Ve spodní části prostoru bude velké dětské hřiště lemované cestou s lavičkami pro rodiče i prarodiče a kolem bude založena keřová výsadba s trvalkami.

  Moderně a v dimenzích územního plánu budou opraveny a vylepšeny také komunikace a parkoviště.

  Dojde i na Větruši

  Přestavby ze druhé poloviny minulého století se naštěstí nedotkly oblíbeného zámečku Větruše na kopci Ořechovka. Architektonická dominanta v historizujícím stylu s prvky secese je výletním a odpočinkovým místem obyvatel Ústí nad Labem a tento aspekt má posílit akce Areál zdraví Větruše. Město plánuje zahájení první etapy projektových prací a na zájmovou lokalitu už byla zpracována studie proveditelnosti. Jde o okolí zámečku, kde jsou víceúčelová sportoviště, dětské hřiště a zrcadlové a přírodní bludiště, a studie řeší zvýšení turistické atraktivnosti lokality a rozšíření zázemí pro volnočasové aktivity. Cílem navazujících projektových prací bude postupné rozšiřování areálu v rámci několika etap. První etapa znamená vytvoření potřebného zázemí pro obsluhu atrakcí a údržbu areálu, půjčovny sportovních náčiní a sociálního zařízení pro návštěvníky. Protože se z velké části lokalita nachází v chráněné krajinné oblasti České středohoří, rozhodnutí, zda bude postaven nový objekt, nebo provedena přístavba k zrcadlovému bludišti, padne až po odborném posouzení včetně dendrologického průzkumu. To se samozřejmě týká i atrakcí, které budou postupně budovány v následných etapách: lanové centrum pro děti 3–11 let, zásadně rozšířené stávající dětské hřiště, pétanque, vzduchová trampolína, adventure minigolf a tobogány. Město známé vyloučenými lokalitami je na cestě tvorby lokalit jedinečných.

  V revitalizovaném parku Míru zůstane umělecké dílo sousoší dětí od Michaela Bílka

   

  Autor: Radomír Starý

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze