Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

V Kolíně otevřeli nové nemocniční parkoviště za téměř 50 mil. korun

Oblastní nemocnice Kolín vybudovala nové parkoviště pro své zaměstnance. Ti dosud parkovali v areálu, kde poté místa chyběla pro pacienty nebo návštěvy. Díky nové ploše za nemocnicí tak bude nyní parkování v okolí nemocnice pro všechny strany komfortnější. Projekt byl realizován z dotace Středočeského kraje.

Díky nově rozšířenému parkovišti pro zaměstnance dochází zejména k uvolnění parkovacích míst pro veřejnost. Ta tak může plně využívat vyhrazené parkoviště v přední části areálu, které již nebude nemocničním personálem obsazováno. „Nové dopravní řešení v areálu kolínské nemocnice je přínosné pro všechny. Jsem rád, že se našel způsob, jak zajistit parkování pro zaměstnance nemocnice a současně získat místa pro klienty a návštěvy. Navíc bude zajištěn bezpodmínečně nutný plynulý provoz na komunikaci U Nemocnice, a především před hlavním vjezdem do areálu nemocnice z ulice Žižkova,“ řekl po dnešním slavnostním otevření parkoviště náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Nová parkovací plocha navýšila počet dosavadních parkovacích stání primárně určených pro zaměstnance z 86 na 511 míst, z toho 14 míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a 2 místa pro zajištění elektromobilů. Parkovací plocha je vybavena veřejným osvětlením s kamerovým systémem a umožňuje obousměrný dopravní režim. „Zaměstnanci dosud parkovali v areálu anebo na komunikacích v jeho sousedství. Nyní se parkování jak pro zaměstnance, tak pro pacienty významně usnadňuje, stává se důstojnějším a nemá negativní dopad na životní prostředí,“ řekl o nové stavbě Petr Chudomel, předseda představenstva ON Kolín, a.s.

Celkové výdaje projektu dosáhly 48,7 mil. Kč vč. DPH.

Foto: Středočeský kraj
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze