Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

  V Kolíně otevřeli nové nemocniční parkoviště za téměř 50 mil. korun

  Oblastní nemocnice Kolín vybudovala nové parkoviště pro své zaměstnance. Ti dosud parkovali v areálu, kde poté místa chyběla pro pacienty nebo návštěvy. Díky nové ploše za nemocnicí tak bude nyní parkování v okolí nemocnice pro všechny strany komfortnější. Projekt byl realizován z dotace Středočeského kraje.

  Díky nově rozšířenému parkovišti pro zaměstnance dochází zejména k uvolnění parkovacích míst pro veřejnost. Ta tak může plně využívat vyhrazené parkoviště v přední části areálu, které již nebude nemocničním personálem obsazováno. „Nové dopravní řešení v areálu kolínské nemocnice je přínosné pro všechny. Jsem rád, že se našel způsob, jak zajistit parkování pro zaměstnance nemocnice a současně získat místa pro klienty a návštěvy. Navíc bude zajištěn bezpodmínečně nutný plynulý provoz na komunikaci U Nemocnice, a především před hlavním vjezdem do areálu nemocnice z ulice Žižkova,“ řekl po dnešním slavnostním otevření parkoviště náměstek hejtmanky pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

  Nová parkovací plocha navýšila počet dosavadních parkovacích stání primárně určených pro zaměstnance z 86 na 511 míst, z toho 14 míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a 2 místa pro zajištění elektromobilů. Parkovací plocha je vybavena veřejným osvětlením s kamerovým systémem a umožňuje obousměrný dopravní režim. „Zaměstnanci dosud parkovali v areálu anebo na komunikacích v jeho sousedství. Nyní se parkování jak pro zaměstnance, tak pro pacienty významně usnadňuje, stává se důstojnějším a nemá negativní dopad na životní prostředí,“ řekl o nové stavbě Petr Chudomel, předseda představenstva ON Kolín, a.s.

  Celkové výdaje projektu dosáhly 48,7 mil. Kč vč. DPH.

  Foto: Středočeský kraj
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze