Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  V Pardubicích se chystá revitalizace bytových domů

  Pardubice se chtějí pustit do kompletní přestavby bytových domů v ulici Husova a vybudovat zde bytové jednotky vhodné nejen pro startovací bydlení, ale také pro osoby se zdravotním postižením i sociálně znevýhodněné obyvatele. Celková revitalizace se týká domů č.p. 1116-1119, jejich rekonstrukcí by zde mělo vzniknout celkem 88 nových bytů.

  Celková rekonstrukce, která je na základě přijatého návrhu stavby od společnosti AIR atelier a současných cen ve stavebnictví odhadována na zhruba 190 milionů korun včetně DPH, je přitom plánovaná s ohledem na budoucí rozvoj okolního území zahrnujícího pozemky za těmito bytovými domy, které by měly být po změně územního plánu vhodné pro bytovou výstavbu.

  Město chce projektem revitalizace reagovat na celospolečenskou situaci v oblasti bydlení, které se pro mnoho lidí stává stále více nedostupným. Tím, že zde budou instalovány výtahy, budou byty dostupné i pro hendikepované. Rekonstrukcí vznikne 88 bytů ve struktuře 25 startovacích bytů pro mladé, 16 sociálních bytů primárně pro osoby se zdravotním postižením včetně chráněného bydlení, 35 finančně dostupných a zaměstnaneckých bytů a 12 podkrovních bytů komerčních. Podle naplánovaného harmonogramu chce mít radnice projektovou dokumentaci zpracovanou ke konci roku 2022. Poté bude následovat přestěhování stávajících nájemníků do vyčleněných a předem připravených bytů, přičemž na revitalizaci by mělo dojít v letech 2023 a 2024.

  Zdroj: Město Pardubice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze