Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Ve Zlínském kraji vzniknou dvě fotbalové akademie

Fotbalová asociace České republiky udělila licenci Klubová Akademie dvěma fotbalovým oddílům ve Zlínském kraji. FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko tak budou moci získat na rozvoj podpory talentu malých svěřenců až o 10 milionů korun navíc.
„Standardně je na území kraje udělena tato licence pouze jednomu klubu. Jsem s představiteli obou oddílů velmi rád, že se nám podařilo uspět a díky tomu se navýší podpora mládežnické kopané ve Zlínském kraji až o deset milionů korun,“ uvedl radní Jiří Jaroš, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.
Oba kluby tak dosáhly na nejvyšší kategorizaci ve výchově mládeže v České republice. „Největší přínos akademií vidím v tom, že se centralizuje kvalita do jednoho místa, kde jsou vytvořeny ty nejlepší podmínky. Mladí hráči jsou takoví malí, velcí profesionálové, jsou nastaveni na profesionální život fotbalisty a je potřeba je v tom podporovat,“ dodal bývalý fotbalový reprezentant a garant projektu regionálních fotbalových akademií Karel Poborský.
Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze