Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvoj

Zlínský kraj chystá modernizaci budovy 22, vyroste o dvě patra

Revitalizaci a nástavbu budovy 22 v bývalém průmyslovém areálu ve Zlíně plánuje Zlínský kraj. Ten ji vloni koupil do svého vlastnictví. Budovu hodlá i nadále využívat pro potřeby krajského úřadu a krajských organizací a část jejích prostor chce pronajímat nebo zde zřídit sdílené kanceláře. Radní Zlínského kraje se seznámili se studií posuzující návrh dispozičního a provozního řešení navržené revitalizace budovy včetně možnosti její dvoupodlažní nástavby.

V budově 22, umístěné v těsné blízkosti sídla krajského úřadu (budovy 21), se aktuálně nacházejí archiv a některé kanceláře úřadu. Také zde sídlí krajská Centrála cestovního ruchu, Energetická agentura Zlínského kraje či Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje. Zlínský kraj mnoho let tyto prostory využíval formou nájmu kancelářských prostor od soukromé společnosti. To bylo z dlouhodobého pohledu značně finančně nevýhodné. Vedení kraje proto vloni rozhodlo o koupi budovy.

„Koupě budovy 22 byla bezesporu dobrou investicí, navíc s garantovanou ekonomickou návratností. Chceme do budovy i nadále soustředit některé kanceláře krajského úřadu a vybudovat zde také chybějící jednací a zasedací místnosti, sdílené kanceláře a odpovídající sociální zázemí. Modernizací budovy chceme přispět k rozvoji vzdělávání a podnikání v kraji,“ uvádí náměstek hejtmana zodpovědný za finance a majetek David Vychytil. 

Návrh revitalizace a nástavby budovy byl představen zástupcům Národního památkového ústavu a Odboru kultury Statutárního města Zlín. V nejbližší době bude studie předložena Národnímu památkovému ústavu k vydání předběžného stanoviska k zamýšlené nástavbě.

Budova 22, postavená v roce 1923, je tříetážový objekt o celkové výměře užitné plochy cca 4 500 m2 (1 500 m2 pro každou etáž). Poslední komplexní rekonstrukcí za zhruba 70 milionů korun prošla v letech 2008 a 2009.

Zdroj: Zlínský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze