Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvoj

  Zlínský kraj chystá modernizaci budovy 22, vyroste o dvě patra

  Revitalizaci a nástavbu budovy 22 v bývalém průmyslovém areálu ve Zlíně plánuje Zlínský kraj. Ten ji vloni koupil do svého vlastnictví. Budovu hodlá i nadále využívat pro potřeby krajského úřadu a krajských organizací a část jejích prostor chce pronajímat nebo zde zřídit sdílené kanceláře. Radní Zlínského kraje se seznámili se studií posuzující návrh dispozičního a provozního řešení navržené revitalizace budovy včetně možnosti její dvoupodlažní nástavby.

  V budově 22, umístěné v těsné blízkosti sídla krajského úřadu (budovy 21), se aktuálně nacházejí archiv a některé kanceláře úřadu. Také zde sídlí krajská Centrála cestovního ruchu, Energetická agentura Zlínského kraje či Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje. Zlínský kraj mnoho let tyto prostory využíval formou nájmu kancelářských prostor od soukromé společnosti. To bylo z dlouhodobého pohledu značně finančně nevýhodné. Vedení kraje proto vloni rozhodlo o koupi budovy.

  „Koupě budovy 22 byla bezesporu dobrou investicí, navíc s garantovanou ekonomickou návratností. Chceme do budovy i nadále soustředit některé kanceláře krajského úřadu a vybudovat zde také chybějící jednací a zasedací místnosti, sdílené kanceláře a odpovídající sociální zázemí. Modernizací budovy chceme přispět k rozvoji vzdělávání a podnikání v kraji,“ uvádí náměstek hejtmana zodpovědný za finance a majetek David Vychytil. 

  Návrh revitalizace a nástavby budovy byl představen zástupcům Národního památkového ústavu a Odboru kultury Statutárního města Zlín. V nejbližší době bude studie předložena Národnímu památkovému ústavu k vydání předběžného stanoviska k zamýšlené nástavbě.

  Budova 22, postavená v roce 1923, je tříetážový objekt o celkové výměře užitné plochy cca 4 500 m2 (1 500 m2 pro každou etáž). Poslední komplexní rekonstrukcí za zhruba 70 milionů korun prošla v letech 2008 a 2009.

  Zdroj: Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze