Mladá Boleslav pomohla s nákupy potravin a léků, na konci května služba skončí

Publikováno: 19. 5. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Středočeský kraj
SDÍLET

Statutární město Mladá Boleslav od konce října 2020 do dnešního dne pomohlo seniorům s více než šesti stovkami nákupů potravin a léků. Vedení města tuto službu znovuzavedlo na podzim v době nouzového stavu a nepříznivé epidemiologické situace tak, aby ochránilo nejvíce ohroženou skupinu. Předtím dovozy nákupů fungovaly i na jaře 2020. Služba skončí 31. května 2021.
Dovozy nákupu léků a potravin byly určené seniorům nad 60 let, zdravotně postiženým, osamoceným rodičům s dětmi nebo osamoceným nemocným osobám. “Od loňského závěru října do dnešního dne jsme pomohli s více než šesti stovkami objednávek,” řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.
Objednávající platili pouze hodnotu nákupu, samotný dovoz byl zdarma. Službu zajišťovali zaměstnanci společnosti Městské sportovní a rekreační areály Mladá Boleslav, se zapůjčením aut pomohl Nadační fond Škoda Auto.
S ohledem na zlepšující se epidemiologickou situaci a očkování ohrožených skupin na konci tohoto měsíce mimořádná služba skončí.  Společnost Městské sportovní a rekreační areály Mladá Boleslav se nyní vrací ke své primární činnosti, a to je správa a příprava sportovišť na běžný provoz.
Zdroj: Město Mladá Boleslav

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější