Modernizace železniční trati Plzeň – Domažlice je téměř připravená

Publikováno: 10. 8. 2021Cca 1.8 min četbyKategorie: Kraje, Plzeňský kraj
SDÍLET

Minulý týden bohužel došlo k tragické srážce dvou vlaků u Milavče. Integrovaný záchranný systém v Plzeňském kraji zasáhl velmi profesionálně, všem zraněným se dostalo rychlé a kvalitní péče. Přesto je nutné udělat vše pro to, aby k podobným tragédiím docházelo co nejméně.
Plzeňský kraj dlouhodobě usiluje o plné zdvojkolejnění trati Plzeň – Domažlice – Česká Kubice – státní hranice. Správa železnic v současné době projekčně připravuje úsekové zdvojkolejnění tratě Plzeň – Domažlice. Je velmi smutné, že právě na této trati došlo včera k tragické dopravní nehodě.
Stávající 160 let stará trať se zabezpečovacím zařízením z 80. let 20. století vyžaduje urgentní rekonstrukci. Potřeba spojení z Prahy a Plzně do Regensburgu a Mnichova i celého Bavorska stále narůstá, ať již z pohledu potenciálu osobní, ale i nákladní železniční dopravy. Zahraniční obchod se SRN, zejména pak s Bavorskem je velmi významný, neexistuje však žádné rychlé kapacitní železniční spojení vyhovující požadavkům moderní nákladní dopravy a logistiky. Potřeba zlepšení se stala jednou z nejvýznamnějších společných rozvojových priorit představitelů regionální i zemské správy v ČR i v Bavorsku.
I ve světle nehody u Milavčí je nutné zmínit potřebu zlepšení bezpečnostních parametrů, zejména zavedením evropského zabezpečovacího systému ETCS. Plzeňský kraj spolu s městy a obcemi požaduje co nejrychlejší rozhodnutí o zahájení realizace stavby, která je ve většině úseků připravena do úrovně zpracovaných dokumentací pro územní řízení.
Zdroj: Plzeňský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější