Moravská Třebová po zrušení MHD zajistí seniorům a invalidům přepravu autem

Publikováno: 3. 4. 2021Cca 1.8 min četbyKategorie: Kraje, Pardubický kraj
SDÍLET

Moravská Třebová na Svitavsku po prosincovém zrušení městské hromadné dopravy zajistí lidem ve starobním nebo invalidním důchodu přepravu automobilem. Lidé se mohou registrovat od čtvrtka a jízdu si mohou objednat po území města, uvedla radnice v tiskové zprávě. Novinku zajistí sociální služby.
„Posílit tuto službu o automobil a pracovní úvazek jsme se rozhodli po projednání všech různých variant komerčně nabízených služeb pro seniory. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD. U naší pečovatelské služby mají klienti navíc záruku profesionality a po registraci mohou využívat širokou nabídku jejich služeb,“ uvedla místostarostka Daniela Maixnerová.

Od pondělí do pátku, doprovod za příplatek

Služba je určená lidem ve starobním, invalidním důchodu a lidem se zdravotním postižením. Podmínkou je, že žijí území města. Auto jim bude k dispozici od pondělí do pátku od 6:30 do 14:00. Klient také musí uzavřít smlouvu o pečovatelské službě. Jízdné je 20 korun, cena za doprovod je deset korun. Za cestu tam a zpět tak dá klient 60 korun. „Pracovník pečovatelské služby vyzvedne uživatele v místě jeho bydliště, doprovodí ho do služebního vozu, zaveze na potřebné místo a zase zpět domů,“ uvedla místostarostka.
MHD začala jezdit v Moravské Třebové v říjnu 2018. Její provoz skončil loni v prosinci. Náklady byly podle vedení města vysoké, cestujících málo. Po rozhodnutí zastupitelstva v lednu se obnovou MHD bude město zase zabývat. Zda se ale autobusy do ulic vrátí, jisté není.
Zdroj: ČTK

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější