Na kyberbezpečnost a zlepšování informačních systémů veřejné zprávy poskytlo MMR  8,3 miliardy korun

Publikováno: 18. 8. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: IT, Obory
SDÍLET

Kybernetická bezpečnost je v současné době jedním z hlavních témat, která se řeší po celém světě. Ministerstvo pro místní rozvoj proto poskytlo prostřednictvím Integrovaného operačního regionálního programu (IROP) na rozvoj českého eGovernmentu a kyberbezpečnosti 8,3 miliardy korun. V dalším programovém období IROP zařadil kyberbezpečnost mezi své priority.
„K dnešnímu dni jsme z IROP podpořili 322 projektů za téměř 8,3 miliardy korun, které jsou určeny na úpravu nebo budování informačních systémů pro veřejnou správu, technická opatření pro kybernetickou bezpečnost veřejné správy a vytváření nebo modernizaci informačních a komunikačních systémů pro potřeby veřejné správy a složek integrovaného záchranného systému. Rozvoj eGovernmentu a kybernetické bezpečnosti budeme prostřednictvím IROP podporovat také v nadcházejícím programovém období 2021-2027, je to pro nás jedna z priorit,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Na podporu rozvoje eGovernmentu (informačních systémů veřejné správy) a kybernetické bezpečnosti veřejné správy (např. nemocnic) se v období 2021-2027 počítá s částkou cca 13 miliard Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Programový dokument IROP 2021-2027 je nyní projednáván s Evropskou komisí. První výzvy pro nové období lze očekávat pravděpodobně na začátku roku 2022.
Zdroj: Tisková zpráva MMR

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější