Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nepřehlédněte

  Společnost EG.D se zapojila do cvičení Safeguard Zlín 2022

  Image

  Vojáci střežili rozvodnu v Otrokovicích

  Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, se zapojila do cvičení Safeguard Zlín 2022. Příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Zlín při něm procvičovali také střežení objektu rozvodny Otrokovice společností EG.D a ČEPS včetně reakcí na nestandardní situace. Cvičení probíhalo v první polovině dubna a zúčastnilo se ho téměř devět desítek vojáků aktivní zálohy.

  Část součinnostního cvičení Safeguard Zlín 2022 se uskutečnila ve výcvikovém vojenském prostoru Libavá, následně se příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Zlín přesunuli na rozvodnu Otrokovice, jejíž přenosová část patří ČEPS a část distribuční společnosti EG.D. Zde v době od 9. do 12. dubna v rámci krizového námětu procvičovali nejen rutinní činnosti při střežení objektu, ale také reakce na nenadálé a nestandardní situace. Celý výcvik řídil a koordinoval štáb Krajského vojenského velitelství Zlín, který následně také vyhodnocoval reakce vojáků.

  „Ochranu našeho zařízení, které je součástí kritické infrastruktury státu, se snažíme neustále zlepšovat a zvyšovat nejen sami, ale také ve spolupráci s ostatními partnery. K tomu patří i podobná společná cvičení, jako byla akce Safeguard Zlín 2022. Každé cvičení (a tohle to potvrdilo) přináší užitečné informace a praktické zkušenosti, které se dají využít do budoucna. Sami jsme si už mohli v praxi mnohokrát ověřit platnost hesla Kdo je připraven, nebývá překvapen,“ vysvětluje Bohdan Důbrava, vedoucí Správy sítě vedení vysokého a nízkého napětí a člen krizového štábu společnosti EG.D.

  „Společnost ČEPS si je velmi dobře vědoma potřeby procvičování ochrany a obrany svých objektů, jejichž význam je zásadní pro bezpečnost a spolehlivost dodávek elektrické energie. Proto se součinnostních cvičení s Armádou České republiky účastníme dlouhodobě a pravidelně. Těší mě, že koordinace s Krajským vojenským velitelstvím Zlín v rámci akce Safeguard Zlín 2022 proběhla hladce a potvrdila naši bezproblémovou spolupráci s Armádou ČR,“ uvádí bezpečnostní ředitel ČEPS Martin Bílek.

  „Základní vojenské dovednosti si vojáci zdokonalují v rámci přípravy ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Nicméně nácvik střežení reálného objektu je nenahraditelný. Zde vojáci aktivní zálohy již v praxi musí dokázat své dovednosti a znalosti. Například umět reagovat na možné napadení nebo podat svému veliteli hlášení stanoveným způsobem je v podstatě samozřejmostí. Procvičuje se a hodnotí se správnost a rychlost reakcí na různé typy incidentů, které mohou při zajišťování bezpečnosti objektu nastat,“ říká plukovník Petr Potyka, ředitel Krajského vojenského velitelství Zlín.

  Všechna krajská vojenská velitelství zřizují pěší rotu aktivní zálohy jako svou nedílnou součást. Tyto jednotky jsou prioritně určeny k ochraně objektů kritické infrastruktury a zabezpečení obrany a ochrany svého teritoria. Dále může být jednotka nasazena ve prospěch integrovaného záchranného systému, posílení Policie ČR nebo k ochraně obyvatelstva a majetku v případě vojenského či nevojenského ohrožení.

  Samotné cvičení Safeguard Zlín 2022 potvrdilo význam role jednotky aktivní zálohy při řešení možných krizových situací.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze