Nevládní organizace postupují společně při pomoci po tornádu

Publikováno: 6. 7. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Aktuality z veřejné správy, Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Při poskytování jakékoliv humanitární pomoci je naprosto klíčová koordinace organizací, které na místě pracují. Díky tomu je pomoc nejen rychlá a promyšlená, ale odpovídá také na ty nejnutnější potřeby zasažených lidí. Ruku v ruce teď postupují i nevládní organizace na Moravě po ničivém tornádu. 
„Společně s dalšími organizacemi se navzájem průběžně informujeme o mapování situace a potřeb, sdílíme důležitá kritéria jako je například výběr příjemců pomoci, geografické pokrytí, způsoby pomoci i rozdělované finanční částky,“ říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek a dodává: „Při stanovování vlastních kritérií a výše příspěvků tak berou všechny organizace v potaz i aktivity ostatních.“
Organizace tak společně usilují o to, aby se pomoc dostala ke všem potřebným a to tak, aby byla rozdělena co nejspravedlivěji podle skutečných potřeb.
„Vzájemné informování se je prospěšné především pro ty, kterým je naše pomoc určena – oběti přírodní katastrofy,“ říká prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.
Konto 713271329/0300 je určeno výhradně na pomoc po ničivém tornádu na Moravě. Proto nemusíte zadávat variabilní symbol, jak u jiných dobročinných organizací. IBAN pro příspěvky ze zahraničí CZ3903000000000713271329 / SWIFT kód: CEKOCZPP
Platba kartou zde.
Zdroj: Tisková zpráva Člověk v tísni

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější