Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  CELOSTÁTNÍ KONFERENCE A REPUBLIKOVÉ SHROMÁŽDĚNÍ SMS ČR

  Celostátní konference a republikové shromáždění Sdružení místních samospráv ČR proběhnou ve středu 3. listopadu a ve čtvrtek 4. listopadu 2021 v multifunkční aule Gong v Ostravě-Vítkovicích.

  Samotná celostní konference (3. 11.) a je věnovaná tématice inovací a smart venkova, a to včetně příkladů z praxe: chytrá řešení v obcích budou prezentovat jak starostové, tak jejich realizátoři. Součástí bude i diskuse nad tím, jaké impulzy obcím chybějí, aby mohly v uplatňování chytrých řešení postupovat rychleji. Smyslem je mimo jiné ukázat, že jednou z cest, jak zastavit trvalé vylidňování venkova, je zajistit díky moderním technologiím obyvatelům menších sídel dostatečný komfort a možnost seberealizace. SMS ČR také představí, jakými způsoby ideu chytrého venkova podporuje. Nejlepší projekty modernizace z oblasti čisté mobility, energetiky a dalších sfér budou prezentovány v rámci vyhlášení vítězů soutěže projektu Obec 2030. Na konferenci se blíže představí také projekt Česko platí kartou, jehož cílem je dostat platební terminály pro bezhotovostní platby na co nejvíce míst v ČR. Také organizace konference je podřízena jejímu hlavnímu tématu a hosté tak budou moci využívat během akce řadu moderních technologií a aplikací.

  Mezi hosty konference budou také zástupci krajů, ministerstev a další významní partneři samospráv. Hlavními partnery konference jsou ČEZ Distribuce, Škoda Auto a Electrowin.

  Zájemci o účast se stále ještě mohou hlásit pomocí online přihlášky na webu smscr.cz, kapacita se však velmi rychle zaplňuje. Na webu lze také najít další podrobnosti k programu konference.

  Republikové shromáždění SMS ČR (4. 11.) pak zvolí nové vedení SMS ČR a stanoví priority pro nové předsednictvo Sdružení. V rámci Republikového shromáždění Sdružení místních samospráv ČR vyhlásí také vítěze tradičního ocenění Počin roku a také nositele titulu Přešlap roku. Na Počin roku jsou nominovány osobnosti, které významným způsobem přispěly k rozvoji a lepšímu fungování samospráv, případně se zasadily o ochranu oprávněných zájmů představitelů samospráv. Nominaci na Přešlapy získávají naopak aktivity, jež samosprávám život komplikují.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  299
  IT
  179
  Dotace a Finance
  829
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze