Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  Hasiči pokračují v zásahu po ničivém tornádu

  Zásah hasičů v několika obcích na Břeclavsku a Hodonínsku pokračuje. Změnil se charakter zásahové činnosti, kdy hasiči ukončují záchranné práce a pokračují v pracích likvidačních, které mají odstranit následky způsobené mimořádnou událostí, tedy tornádem.
  Do postižené oblasti, ve které se nachází stopa po tornádu o velikosti přibližně 500 m x 26 km, již dorazily posily v podobě hasičských odřadů ze všech krajů České republiky, včetně potřebné techniky, složené jak z profesionálních, tak také dobrovolných hasičů.
  Primárně na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Jihomoravského kraje, ale také týmy a odřady z celé České republiky.
  Záchranný útvar HZS ČR má na místě tři odřady v počtu 60 příslušníků a 38 kusů techniky, včetně té těžké, jako jsou velké nakladače a bagry na odklízení sutí a na případnou demolici budov. Připravenu mají mimo jiné i kontejnerovou elektrocentrálu KEC 400, která poslouží jako generátor pro výrobu elektřiny pro napájení větších budov (například velitelské štáby a prostory pro nouzové přespání osob, základny humanitární pomoci apod.)
  Na místo již dorazily také všechny odřady HZS ČR složené z 13 odřadů HZS krajů a z dobrovolných hasičů z celé ČR. Celkem se jedná o 450 hasičů, kteří disponují 204 ks techniky (včetně bagrů, nakladačů, kontejnerů, případně speciálních přívěsů, 4 velké elektrocentrály atd.) Dosavadní dva odřady USAR týmů již ukončily svoji činnost a nahradily je odřady z HZS hl. města Prahy a HZS Moravskoslezského kraje.
  Zdroj: HZS ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  A teď jsou na řadě obce
  Image