Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Nezařazené

Hejtman pro ORP Břeclav a Hodonín vyhlásil stav nebezpečí

Srdcem jižní Moravy se prohnalo tornádo. Ve čtyřech obcích řádilo nejvíce – jde o obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky. Hejtman Jan Grolich pro ORP Břeclav a Hodonín vyhlásil od půlnoci 25. června 2021 stav nebezpečí na dobu 30 dnů, aby mohly být prováděny rychlé a efektivní kroky k záchraně životů, ochraně zdraví a majetku.

Hasičský záchranný sbor má situaci v postižených oblastech pod kontrolou, ta ale zůstává nadále mimořádně vážná.

Jihomoravský kraj děkuje za všechny nabídky pomoci, ale v současnosti musí nejdříve podrobně zmapovat celou situaci přímo na místech a zjistit, jaké jsou tam aktuální potřeby. Od pátečního rána (8:00) Jihomoravský kraj aktivuje informační krizovou linku 800 129 921, na které bude možno nabízet pomoc pro postižené obce a jejich obyvatele. Tato podpůrná telefonní linka dosud vypomáhala s informacemi v rámci očkování (informace k očkování budou již k dispozici jen na lince 1221).

Specializované složky Hasičského záchranného sboru jsou svolávány z celé ČR. Jihomoravskému kraji nabídlo pomoc také sousední Rakousko – konkrétně dva vrtulníky a 35 záchranných vozidel. V současnosti o jejich možném nasazení jednají se Zdravotnickou záchrannou službou JMK.

Krizový štáb Jihomoravského kraje se v nejbližším čase opět sejde, jeho pracovní skupina bude aktivní nepřetržitě.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze