Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Nezařazené

Jak si vedou jednotlivá statutární města v roce 2021 v médiích?

Jak vyplývá z grafu – další statutární města, která se umístila za Českými Budějovicemi jsou větší, a přesto obsadily až nižší příčky. Dál tak svou rozlohou i počtem obyvatel odpovídají četnosti zmínek v jednotlivých médiích.
 
Z monitoringu médií firmy Toxin bylo zjištěno, že bezkonkurenčním lídrem mezi všemi statutárními městy se stala Praha. Díky nejvyššímu počtu obyvatel i kvůli největší rozloze zaujala první místo s téměř 44 procenty. Za rekordní počet zmínek zajisté může i fakt, že právě v Praze sídlí nejvíce společností, velkých firem i státních a veřejných institucí.
Druhé místo obsadilo Brno s necelými 14 procenty. Nejvíce zmiňovaná témata posledních dní shrnul tiskový mluvčí statutárního města Brna Bc. Filip Poňuchálek: „V posledních dnech v Brně rezonuje mnoho témat. Jedním z nich je posun v připravované stavbě multifunkční haly, která má vyrůst na brněnském výstavišti. Pro jeho stavbu získalo město příslib na financování, a to od Českomoravské záruční a rozvojové banky. Dalším projektem, který novináře zajímal, je výstavba 25metrového bazénu za Lužánkami, pro který město již vybralo zhotovitele. Neméně zajímavý byl Olympijský festival, na který zavítali i medailisté pocházející z Brna a jeho okolí. Velký ohlas zaznamenaly výsledky mezinárodní architektonické soutěže o budoucí podobu nového brněnského nádraží.“
Třetí v pořadí zůstalo statutární město Plzeň, přestože je rozlohou o přibližně 70 km² menší než Ostrava, která skončila na čtvrtém místě. Mezi nejvýraznější témata, která letos statutární město Plzeň řešilo, patří například to, že radní města projednali nový systém v oblasti plánování dopravy, možnost spoluzakladatelství Plzeňské filharmonie, nebo podporu nového objektu služeb pro lidi bez domova. Plzeňský kraj také znovu oživil přípravy projektu výstavby nové budovy Západočeské galerie. Město Plzeň se spolu s Plzeňským krajem také rozhodli pro finanční pomoc oblastem postiženým tornádem. To okomentoval René Zeithamel z tiskového oddělení Krajského úřadu Plzeňského kraje: „Finanční pomoc ve výši 3 miliony korun poskytne Plzeňský kraj formou darovací smlouvy Jihomoravskému kraji ve výši 2,5 milionu korun pro postižené obce na Břeclavsku a Hodonínsku a Ústeckému kraji ve výši půl milionu korun na pomoc obcím Blatno, Stebno a Petrohrad.“
Na pátém místě se poměrně neočekávaně umístilo jedno z nejmenších statutárních měst v republice – a tím jsou České Budějovice. Mezi nejdiskutovanější města v Česku se dostaly díky několika událostem posledních dní. Během července zasáhla Českobudějovicko silná bouře. Kvůli ní se zvedly hladiny řek, bouře polámala stovky stromů a došlo i k ohnutí rafiky na hodinách na Černé věži. K těmto událostem se vyjádřil náměstek primátora Juraj Thoma. Uvedl, že nejvíc poškozen byl park Stromovka, kam i po bouři doporučil nevstupovat. Škody město odklízelo během celého července.
Dalším tématem, o které se média výrazně zajímala, bylo odebrání 21 argentinských dog majitelce, která psy chovala v nevyhovujících podmínkách. Inspekce zvířata zajistila a psi zamířili do jednotlivých útulků, část z nich přímo do Českých Budějovic. Město pro své návštěvníky navíc přes léto připravilo akci v podobě voucherů na ubytování, nebo to, že rada města Českých Budějovic schválila pronájem drah plaveckému stadionu, a to k příležitosti reprezentačního soustředění před paralympiádou v Tokiu.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze