Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  MPSV chce silněji řešit sociálně vyloučené lokality

  Pravidelná čtvrtletní setkávání s místními starosty a vedením kraje, to přislíbil ředitel odboru sociální integrace MPSV David Beňák na setkání regionálních politiků, kde se probíraly potřeby obcí zatížených sociálním vyloučením. Setkání volně navázalo na návštěvu ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v Ústeckém kraji.

  Na krajském úřadě se sešlo cca 35 zástupců měst a obcí, které se s těmito problémy dlouhodobě potýkají a chtějí je systematicky řešit. V úvodu je přivítal hejtman Jan Schiller, jednání vedl a řídil 1. náměstek Jiří Kulhánek, který má sociální oblast včetně sociálně vyloučených lokalit ve své gesci.

  „Cílem je vést dialog s regiony nejvíce postiženými sociálním vyloučením, naslouchat jejich potřebám a hledat řešení. Odcházíme s mnoha připomínkami či tipy, čím se zabývat. Jedním z nejdůležitějších témat je boj s obchodníky s chudobou, posuzujeme data pro přípravu skutečně odpovídající cenové mapy nájmů, kterou by města mohla využívat k regulaci tohoto byznysu,“ řekl po jednání David Beňák, ředitel odboru pro sociální integraci Ministerstva práce a sociálních věcí.

  Ministerstvo sbírá podněty také v Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Kromě boje s obchodníky s chudobou se mluví o bezpečnosti (vznik dětských gangů), předčasnému odchodu dětí ze vzdělávacího systému, motivačním programům pro smysluplné trávení volného času či zaměstnávání lidí dlouhodobě obtížně umístitelných v rámci trhu práce. Ministerstvo aktuálně připravuje a analyzuje podklady pro skutečně relevantní mapu místních nájmů, mohla by být využitelná přibližně za rok.

  „Podstatné je, že takové setkání se odehraje znovu za tři měsíce. Dojde k rekapitulaci, co se povedlo splnit či vylepšit, řekneme si, co nejde, proč a jaké podmínky musíme naplnit. Věřím, že pokud budeme takto systémově pokračovat, přinese to konečně konkrétní posun, na který náš kraj roky čeká,“ uzavřel 1. náměstek Jiří Kulhánek.

  Foto: Severočeský deník
  Zdroj: Ústecký kraj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze