Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  Nabídky k rekonstrukci ostravského mrakodrapu lze podávat do konce března

  Investorům zbývá necelý měsíc k podání nabídek v rámci veřejné zakázky na rekonstrukci výškového domu na ulici Ostrčilova v centru Ostravy dle projektu renomovaného architektonického studia AI Design světoznámé Evy Jiřičné a Petra Vágnera.

  Zadávací řízení na veřejnou zakázku bylo zahájeno dne 15. prosince 2021 a termín pro podání nabídek uplyne dne 31. března v 10 hod. Zadávací dokumentace je zveřejněna na profilu zadavatele https://tenderarena.cz/dodavatel/zakazka/480791. Město postupně zodpovídá dotazy jednotlivých zájemců.

  Záměrem města je nalézt investora, který budovu včetně pozemků zakoupí a zrekonstruuje a zároveň vedle postaví parkovací dům s kapacitou 169 míst. V zajímavé rezidenční oblasti centra města poblíž nábřeží řeky Ostravice a jednoho z nejvýznamnějších městských parků Komenského sady se tedy očekává vznik velice atraktivního bydlení o nejméně 75 bytech.

  Město bude zainteresováno na projektu i po realizaci stavby, aktivně jakožto vlastník 15 bytů a významného podílu parkovacího domu. Jeho zájmem je realizace stavby v úzké součinnosti se soukromým sektorem. Investor bude tím, kdo povede samotnou projekční část celého projektu, projektově připraví rekonstrukci budovy a stavbu parkovacího domu dle svých představ a požadavků i následně podle zpracované dokumentace provede.

  Podkladem k projektování budou investorovi dokumenty, zpracované studiem AI Design, které budou povinné v částech hlavních architektonických prvků návrhu budovy a parkovacího domu, které dílo charakterizují a zachovávají autorství osob Evy Jiřičné a Petra Vágnera. Pro investora pak budou závazné rovněž projekční standardy blíže definující městem nabývané byty a parkovací dům. Podobný model, kdy objekt postaví soukromý investor a město pak od něj byty a parkovací místa odkoupí už byl úspěšně využit při projektu Nových Laubů.

  V případě zájmu o další prohlídku objektu lze požádat písemně, a to dle stanovených zadávacích podmínek. Informaci o termínu takové prohlídky pak město uveřejní na svém profilu anebo na webu https://pozemky.ostrava.cz/ostravsky-mrakodrap/.

  Rekonstrukce výškového domu bude rovněž znamenat počátek obnovy dopravní infrastruktury a veřejného prostoru širšího území. Po detailní dopravní analýze území nechalo město zpracovat strategii, která poskytuje nejen vhodné řešení příjezdu a parkování budoucím obyvatelům a návštěvníkům rekonstruovaného mrakodrapu, ale nabízí též zlepšení podmínek stávajícím obyvatelům, co se týče provozu dopravy, parkování a dostupnosti pro cyklisty a pěší. Provedení výstupů dopravní strategie bude město řešit ve spolupráci s městským obvodem, bude probíhat v návaznosti na výstavbu bytového a parkovacího domu a povede ke kultivaci dopravy a veřejného prostoru v celé této oblasti.

  Zdroj: Město Ostrava

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze