Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojNezařazenéŽivotní prostředí

  Trvanlivé květináče pro města a obce

  Image

  Liberecká firma Pots dokazuje, že na veřejném prostoru záleží

  Vše začalo obchodním zastoupením německé společnosti VIVANNO, která vyrábí a dodává květináče do České a Slovenské republiky. Od roku 2006 společnost POTS rozšířila podnikání o zakázkovou výrobu květináčů. Jde především o velké vegetační nádoby, které mají nadstandardní rozměry, atypický tvar a velké množství doplňků. Majitel firmy Jiří Smetana pochází z Liberce, miluje kávu, cestování, proměny a výzvy.

  Květináče jsou vyrobeny ze sklolaminátu. Proč právě sklolaminát?

  Sklolaminát je velmi odolný materiál. Tuto vlastnost považujeme za zásadní a klíčový parametr při výběru správné nádoby určené do veřejných prostor. Jeho užitné vlastnosti ho doslova předurčují k venkovnímu použití. Sklolaminát dokáže dlouhodobě odolávat náročnému zatížení a přírodním vlivům jako déšť, sníh nebo sluneční záření.

  Pro města a obce je velice důležitá dlouholetá udržitelnost městského mobiliáře. Jen tak dává případná investice dlouhodobý smysl.

  Mobilní květináč, co si má pod tímto označením zákazník představit?

  Již u prvních realizací pro města a obce jsme pochopili, že klíčovým požadavkem je mobilita nádob. Veřejný prostor má mnoho podob a často je potřeba  v průběhu roku měnit uspořádání místa podle účelu pořádaných akcí. S mobilními květináči na tyto změny můžete flexibilně reagovat.

  Vaší specializací jsou květináče velikosti XXL. Jaké jsou výhody velkoobjemových nádob?

  Velké květináče pro veřejný prostor nabízejí mnoho výhod, a to především zlepšení vizuálního vzhledu konkrétního místa. Větší nádoby nabízí možnost výsadby velkých keřů nebo vzrostlých stromů. Tato skutečnost má v městských částech pozitivní dopad na kvalitu vzduchu. Rostliny filtrují škodlivé prvky v ovzduší, což je v dnešní době velmi důležité z hlediska ekologie. Pro města a obce se velké květináče umístěné ve veřejném prostoru stávají dominantou a exkluzivním doplňkem ladícím s okolní architekturou. Velice se nám osvědčily konzultace s městskými architekty. Velké květináče vrací zeleň do veřejného prostoru a my jsme svědky krásných proměn.

  Vaše realizace mění prostor měst a obcí. Kde vznikla myšlenka zabývat se veřejným prostorem?

  Trávím většinu času na cestách. Veřejný prostor hraje důležitou roli v životě každého z nás. Stále častěji si kladu otázky, jak veřejný prostor kultivovat a proměnit ho v příjemné místo, které podpoří zdravý životní styl a komunitní aktivity. Vždy jsem obdivoval odpočinkové zóny a hlavní ulice s velkými květináči v zahraničí, fotil je a ukládal do složek. Sen se proměnil v realitu a máme možnost do veřejného prostoru vracet přírodu a život.

  Jaké realizace Vám osobně přinesly radost?

  Jednotlivé zakázky jsou příležitostí potkávat se a poznávat zajímavé lidi. A to je opravu inspirující. Jako bonus vnímám změny, které naše výrobky do konkrétních míst přináší. Dokončení projektu znamená splnit očekávání nebo cíle s pozitivním výsledkem. Rád se opakovaně vracím na místa, kde jsme zanechali stopu.

  Co vše firma POTS zákazníkovi v rámci služeb nabízí?

  Kvalitní produkt, letité zkušenosti, poradenství a zákaznický servis. Transparentnost a upřímnost v obchodních jednáních. Spolehlivost a důvěryhodnost v oblasti dodávek a termínů. Ale především reference od zákazníků, dokončené realizace po celé České republice, Slovensku a dalších evropských zemích.

  Města a obce často ohledně veřejného prostoru a veřejné zeleně čerpají dotace, máte nějaké zkušenosti s realizacemi z dotačních programů?

  Samozřejmě, obce nás oslovují v rámci vyhlášených dotačních titulů a my vytváříme cenové nabídky a řešíme způsob financování a dodržení veškerých parametrů a podmínek v rámci žádosti. Následně jsme připraveni projekt na základě schválené dotace realizovat.

   Města a obce plánují své proměny veřejného prostoru roky dopředu. Co vzkázat starostům a zastupitelům, aby rozšířili své mobiliáře právě o vaše úžasné květináče v rámci proměny veřejného prostoru svého města nebo obce?

  Jsme přesvědčeni o tom, že každá drobná proměna může veřejný prostor obohatit. Nabízíme městům a obcím květináče, které rozsvítí ulice, náměstí, parky, nádraží a další prostranství kulturních a společenských budov. Citlivou kultivací a revitalizací přinášíme více zeleně přímo k Vám.

  www.vyroba-kvetinace.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze