Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  V Českých Budějovicích odstraňují následky vichřice

  Na odstraňování následků bouře z 8. července 2021 se intenzivně pracuje prakticky od chvíle, kdy to povětrnostní podmínky umožnily. Do odstraňování byly zapojeny jednak složky IZS a dále firmy, které disponují technikou a proškolenými zaměstnanci.
  „Práce pokračovaly přes víkend a vzhledem k velkému množství popadaných stromů není možné přesně stanovit, kdy budou ukončeny. Od dnešního dne tj. 12. července se do likvidačních prací zapojily další českobudějovické firmy, které nabídly svoji pomoc. V současné době se pracuje v lokalitách Stromovka, Jiráskovo nábřeží, park Staroměstská, Háječek. Z větší části nebo zcela úplně již byly práce ukončeny třeba v parku Na Sadech, v Rožnově, v parku Dukelská i podél Lidické třídy,“ uvedl k aktuálnímu stavu 1. náměstek primátora Juraj Thoma.
  „Postupně dochází k posuzování nebezpečnosti jednotlivých označených či nahlášených stromů, například v Prachatické ulici na sídlišti Máj. Přednostně jsou káceny a odstraňovány právě stromy, které jsou označeny jako nebezpečné. Proto je stále v platnosti výzva z pátku 9. července, kdy je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při nutném pohybu v prostoru pod stromy a co nejvíce omezit pohyb v parcích, které ještě nebyly po bouři ošetřeny,“ upozorňuje vedoucí odboru správy veřejných statků Tomáš Kubeš.
  Zdroj: Město České Budějovice

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1121
  Odpady
  202

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  A teď jsou na řadě obce
  Image