Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Nezařazené

V Českých Budějovicích odstraňují následky vichřice

Na odstraňování následků bouře z 8. července 2021 se intenzivně pracuje prakticky od chvíle, kdy to povětrnostní podmínky umožnily. Do odstraňování byly zapojeny jednak složky IZS a dále firmy, které disponují technikou a proškolenými zaměstnanci.
„Práce pokračovaly přes víkend a vzhledem k velkému množství popadaných stromů není možné přesně stanovit, kdy budou ukončeny. Od dnešního dne tj. 12. července se do likvidačních prací zapojily další českobudějovické firmy, které nabídly svoji pomoc. V současné době se pracuje v lokalitách Stromovka, Jiráskovo nábřeží, park Staroměstská, Háječek. Z větší části nebo zcela úplně již byly práce ukončeny třeba v parku Na Sadech, v Rožnově, v parku Dukelská i podél Lidické třídy,“ uvedl k aktuálnímu stavu 1. náměstek primátora Juraj Thoma.
„Postupně dochází k posuzování nebezpečnosti jednotlivých označených či nahlášených stromů, například v Prachatické ulici na sídlišti Máj. Přednostně jsou káceny a odstraňovány právě stromy, které jsou označeny jako nebezpečné. Proto je stále v platnosti výzva z pátku 9. července, kdy je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při nutném pohybu v prostoru pod stromy a co nejvíce omezit pohyb v parcích, které ještě nebyly po bouři ošetřeny,“ upozorňuje vedoucí odboru správy veřejných statků Tomáš Kubeš.
Zdroj: Město České Budějovice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze