Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  NezařazenéŠkolství

  Výuku zpestřují dobrovolníci

  Učitelé si mohou na Den pro školu vybrat profesionály z desítek oborů.

  Geolog, bankéř, elektrikář, marketingová specialistka, letuška, zakladatel start-upů nebo farmářka. Tyto a mnohé další profese si mohou učitelé ze všech základních i středních škol vybírat v celorepublikové databázi dobrovolníků bezplatného programu Den pro školu od Nadace České spořitelny. Svou výuku tak školy mohou obohatit o cenný pohled z praxe a dopřát žákům inspirativní zážitek, který jim může pomoci nejen v úvahách o jejich budoucím studiu a výběru povolání.

  Učitelka ze základní školy v Praze Petrovicích Michaela Dočekalová pozvala svým osmákům do školy hned několik dobrovolníků, jednou se vydali i na exkurzi do hudebního klubu, kterým je prováděl tamní produkční. „Den pro školu je úžasný program, jsme z něj nadšení! Oceňuji, že díky profesionálům mohu žákům předat poznatky a podněty mimo svou aprobaci, kterou je angličtina a biologie. Náš poslední dobrovolník ze Dne pro školu byl fitness trenér, který skvěle doplnil nedávnou probíranou látku o svalové soustavě. Děti ho doslova hltaly!“ hodnotí svou zkušenost s Dnem pro školu pedagožka.

  Její kolega Dominik Macek si také pochvaluje pestrou paletu dobrovolníků, kteří jsou do Dne pro školu zapojeni. „Návštěvy dobrovolníků ze Dne pro školu nás všechny vytrhnou z každodenní školní rutiny. Dobrovolníci mají tu výhodu, že jsou pro studenty neokoukaní. Navíc často během setkání využívají různé metody, jak mladé zapojit a nadchnout pro dané téma.“

  Zakladatel úspěšné softwarové firmy Jan Kaštura se do školy jako dobrovolník podíval už sedmkrát. Co ho na Dni pro školu baví? „Chci touto cestou vrátit něco světu a podpořit mladé v tom, jak se poprat se životem. Když se mi podaří ve třídě navodit tu správnou atmosféru, je radost zažít nadšené a motivované mladé publikum. Vždy se pečlivě připravuju předem. Zajímá mě, s jakými žáky se setkám, abych jim během setkání skutečně předal něco, na čem pak budou moci dá stavět.“

  Elektrikář Michal Šálka má za sebou už desítku Dní pro školu po celé republice. „Mám po návštěvě ve třídě vždycky dobrý pocit. Žáky a studenty zajímá, co se mi v životě povedlo i nepovedlo, věřím, že jakýkoli životní příběh jim může být inspirací do budoucna,“ vzpomíná na návštěvy ve školách Michal Šálka.
  Odborníků z praxe, jako jsou Jan nebo Michal, je v databázi na webu www.denproskolu.cz přes tisíc a jsou zastoupeni po celé republice.

  Kateřina Bártová Nadace České spořitelny

  Doporučte Den pro školu školám ve vašem městě nebo obci. Program je pod záštitou MŠMT. Chcete zaslat letáky nebo se na něco zeptat? Napište na hana@denproskolu.cz

  Informace pro učitele

   

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze