Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Nezařazené

  Zlín má nová pravidla pro přidělování bytů ve vlastnictví města

  Od 1. dubna se pronajímání bytů ve vlastnictví města Zlína řídí novými pravidly. Na jejich podobu mělo vliv i Ministerstvo vnitra České republiky, které je v přípravné fázi připomínkovalo.
  „Přestože jsou pravidla pro bydlení v městských bytech nová, nadále platí, že jsou vstřícná ke slušným nájemníkům. Je jen dobře, že magistrát je stále významným hráčem v oblasti bydlení, že může pomáhat řešit obtížnou bytovou situaci ohroženým skupinám obyvatel, například seniorům, zdravotně handicapovaným nebo maminkám samoživitelkám. Této role se město rozhodně nezříká,“ ujistila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast bydlení.
  Tvorba nových pravidel si vyžádala více než rok příprav, během kterých bylo pozastaveno přijímání žádostí o nájmy v městských bytech. Dle nových pravidel bude město mimo jiné přijímat všechny žádosti o byt, proto zavedlo hodnocení přijatých žádostí ještě předtím, než budou zařazeny do pořadníku. Cílem daného opatření je zachovat dobrou platební morálku a uspokojivé sousedské vztahy, jelikož největší část z téměř 2000 městských bytů je situována do velkokapacitních domů, které mají více než 100 bytů. Nová pravidla myslí také na občany, kteří tato kritéria nesplňují. Pro ně jsou vyčleněny byty ve vhodných lokalitách.
  Hlavní změny a principy, dle nichž jsou koncipována zde.
  Zdroj: Město Zlín

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze