Nová cyklostezka v Přerově

Publikováno: 14. 3. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Kraje, Olomoucký kraj
SDÍLET

Nový cyklopodjezd pod železniční tratí mezi Přerovem a místní částí Předmostí je hotový. Železobetonový tubus o rozměrech zhruba 3 x 3 metry si ale první cyklisté projedou až poté, co bude vystavěna z obou stran navazující cyklostezka, která spojí přerovskou Velkou Dlážku s Hranickou ulicí v předmostí. V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele – ten by mohl zahájit práce letos v červnu a na zhotovení budou mít dělníci 165 dnů, takže do konce roku by už nová stezka mohla sloužit.
V současné době je propojení mezi městem a místní částí pro cyklisty komplikované, o plynulosti ani bezpečnosti nemůže být řeč. Teď dostanou kolaři novou trasu – a nebudou už muset volit mezi cestou po frekventované silnici a po stezce, která je v jedné části společná pro chodce i cyklisty. Nová trasa má být dlouhá 166 metrů a je řešena jako dvoupruhová o celkové šířce 3 metry, povrch je naplánován ze zámkové dlažby. Cyklostezka povede i přes nově zřízený tubus pod železniční tratí. Vyústění z tubusu – v místě stoupání cyklostezky – bude vedeno kvůli vyrovnání výškových rozdílů v železobetonových polorámech. Následně, po překonání výškového rozdílu, povede po povrchu.
Podle předpokladu projektantů by cyklostezka měla stát 14 milionů 467 tisíc korun – záležet ale bude na finančních nabídkách společností, které se výběrového řízení zúčastní.
Zdroj: www.prerov.eu

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější