Nová krajská centrála cestovního ruchu

Publikováno: 10. 12. 2021Cca 1.6 min četbyKategorie: Kraje, Královéhradecký kraj
SDÍLET

V prosinci odstartovala svou činnost nová krajská příspěvková organizace Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu. Kromě toho, že převzala činnost končící Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s., a Revitalizace Kuks, o. p. s, připravuje celou řadu nových projektů.

Ředitel organizace Martin Soukup nastínil úkol, který novou centrálu čeká. „Královéhradecký kraj toho má tolik co nabídnout! Náš úkol bude využít potenciál krásné přírody, kulturně-historických památek a příjemných lidí ve službách toho, aby se náš region zviditelnil nejen v Česku, ale i v zahraničí. Chceme k nám přilákat návštěvníky za zajímavými zážitky a za ‚pohodově‘ stráveným časem. Chceme využít méně známých míst s cílem rozprostřít cestovní ruch po celém kraji a odlehčit tak v sezoně místům jako jsou Krkonoše a Český ráj,“ uvedl Martin Soukup.

Nová centrála bude i nadále koordinovat a rozvíjet turistické nabídky regionu a prezentovat kraj. Bude zajišťovat marketing v oblasti cestovního ruchu a spolupracovat a propojovat jednotlivé aktéry v regionu – tedy oblastní destinační společnosti, obce, města, provozovatele ubytování, návštěvnická a informační centra, muzea, hrady a zámky a další.

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu je příspěvková organizace Královéhradeckého kraje, který na její provoz plánuje ročně přispívat 14 miliony korun.

Zdroj: TZ Královéhradecký kraj

 

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější