Nové autobusy pro provoz v Jihomoravském kraji, řidiči budou mít prosklenou kabinu

Publikováno: 19. 7. 2021Cca 1.2 min četbyKategorie: Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Nové autobusy budou jezdit na Blanensku, Boskovicku a Vyškovsku. ICOM Transport má již většinu nových autobusů, které bude prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťovat provoz pro Jihomoravský kraj. Jde o autobusy Setra 415 LE business a mild-hybridní autobusy Mercedes-Benz Citaro. Nové autobusy představil na svém facebookovém profilu.
Icom nakoupil pro Jihomoravský kraj celkem 51 autobusů, z toho 45 je značky Setra. Jezdit budou v oblasti Vyškovska, Boskovicka a Blanenska, kam nově dopravce vstupuje díky soutěžím Jihomoravského kraje. Autobusy budou jezdit v barvách požadovaných Jihomoravským kraje.
Novinkou bude oddělená a prosklená kabina pro řidiče, která se musí do autobusu ještě doplnit. Pro pohodlnější couvání je zabudovaná zadní kamera s monitorem. Příjemnější cestování zajistí dvě plošiny pro kočárky, světelné informační panely, platební terminál a samozřejmě klimatizace a USB porty.
Pro ICOM je zakázka v Jihomoravském kraji alespoň částečnou záplatou za ztrátu jiných výkonů: ČSAD Ústí nad Orlicí přijde o výkony v Pardubickém kraji.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější