Nový bazén ve Znojmě u koupaliště v Louce

Publikováno: 19. 3. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

Výstavba nového krytého bazénu u koupaliště v Louce, nebo oprava stávajících lázní z 60. let, které dosluhují? Finální odpověď na tuto otázku měla přinést komparativní analýza zkoumající ekonomické, rozvojové a společenské aspekty obou variant, kterou zpracovávali přední čeští odborníci na danou problematiku. Z analýzy jednoznačně vyplývá, že ve všech zkoumaných kritériích vychází lépe výstavba nového krytého bazénu u koupaliště v Louce.
Analytickou studii, jejímž hlavním cílem je porovnání dvou možných lokací krytého bazénu ve městě, a zpracování analýzy dopadů zadalo město Znojmo Ing. arch. Viktoru Drobnému, architektovi, který se specializuje na stavby pro sport a pohybové aktivity a kterého městu doporučila Česká komora architektů, a Mgr. Ondřeji Špačkovi, specialistovi na oblast regionálního rozvoje, sportu a cestovního ruchu.
„Pro finální rozhodování jsme chtěli mít co nejvíce relevantních podkladů, protože se jedná o strategickou záležitost a největší investici města za posledních 10 let. Proto jsme nechali předním a zkušeným odborníkům zadat analýzu, která měla srovnat několik kritérií u obou zvažovaných variant. Mezi těmi hlavními byla ekonomická stránka věci a náklady na výstavbu nového bazénu versus oprava stávajících lázní,“ říká starosta Jakub Malačka.
Náklady na výstavbu nového bazénu v Louce jsou v předpokládané výši 260 milionů korun bez DPH, přestavba a dostavba Městských lázní na bazén s wellness je odhadována na 410 milionů korun bez DPH. Projekční připravenost výstavby nového krytého bazénu dává daleko lepší příležitost pro možnost čerpání dotací.
Komparativní analýza je kompletně dostupná na webu města i Zdravého města Znojma.
Více informací zde.
Zdroj www.znojmocity.cz

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější