Nový Jičín plánuje velkou obnovu sídliště

Publikováno: 24. 3. 2021Cca 2 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj
SDÍLET

Regenerace novojičínského panelového sídliště Nerudova dostala zelenou. Zastupitelé města schválili koncepční studii navrhující, jak území, na kterém bydlí téměř čtyři sta domácností, řešit. Projekt počítá s obnovou zeleně, mobiliáře, komunikací, parkovacích míst, osvětlení a volnočasových ploch. Práce budou rozloženy do šesti etap. První by měla začít v příštím roce a poslední v roce 2027. Předpokládané celkové náklady na přeměnu plochy s 18 bytovými domy přesahují částku 50 milionů korun.
„V uvedené lokalitě v září 2020 proběhla anketa mezi obyvateli sídliště. Chtěli jsme zjistit, jak jsou zde občané spokojeni s bydlením a veřejným prostranstvím. V lednu jsme on-line formou provedli veřejné projednání nové podoby sídliště, na kterém měli občané možnost vznést své připomínky a podněty,“ řekla Kateřina Nehasilová, vedoucí oddělení rozvoje a strategického plánování na novojičínské radnici.
Občané nejčastěji poukazovali na nedostatek parkovacích míst, řadě z nich na sídlišti schází rekreačně sportovní vybavenost a citlivá je také problematika chovu psů. V rámci přestavby území by na sídlišti mělo dojít k vybudování parkovacích kapes a reorganizaci stávajících parkovišť. Vytvoří se také místa pro trávení volného času dětí, mládeže i seniorů. Sídliště se dovybaví mobiliářem a volnočasovými prvky.
„Snahou města je získat na regeneraci sídliště finanční prostředky z ministerstva pro místní rozvoj. O dotaci na I. etapu, kde se podle studie počítá s náklady 2,3 milionu korun, plánujeme žádat letos na podzim. Pokud bychom uspěli, státní příspěvek by nám pokryl 50 procent z uznatelných výdajů,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější