Očkovací centrum Plzeňského kraje

Publikováno: 11. 3. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Kraje, Obory, Plzeňský kraj, Zdravotnictví
SDÍLET

Společenský sál Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni ve Skvrňanech začne fungovat jako velkokapacitní očkovací místo (VOČM) Plzeňského kraje. V budově je celkem osm očkovacích boxů, které jsou umístěné na ploše velkého sálu uvnitř budovy.
V rámci zkušebního provozu bude v pátek 12. března naočkováno prvních 500 lidí vakcínou Pfizer, kterou má VOČM momentálně k dispozici. Budou s nimi očkováni senioři nad 70 let a učitelé. Pak se bude čekat na další dodávky vakcín, jejichž větší přísun se dá přitom očekávat až v dubnu. Poté by VOČM mělo být otevřené 12 hodin denně včetně víkendů. Plánovaná kapacita je 1 000 až 1 200 očkovaných denně. Dodávky a počet vakcín VOČM bohužel ovlivnit nemůže, rozdělovaní po krajích a distribuce je organizována státem.

Důležité informace na webu Plzeňského kraje

Na webu Plzeňského kraje jsou aktualizovaná data o průběhu očkování v regionu včetně praktických lékařů, kteří se zapojili do očkování. Více zde.

Očkovací centra v Plzeňském kraji

V samotné Plzni je kromě VOČM v současné době dalších sedm vakcinačních center. Tři z nich jsou ve FN Plzeň, další v pobočce Státního zdravotního ústavu, dále v nemocnici Privamed, v poliklinice na Denisově nábřeží a v bývalé železniční poliklinice. Kromě města Plzně jsou vakcinační centra ve všech krajských nemocnicích – v Domažlicích, Stodu, Klatovech a Rokycanech. Očkuje se také v nemocnici v Sušici a v Plané. Dále fungují mobilní očkovací týmy ze společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně, a. s., které pokrývají okresy Tachov a Plzeň-sever.
Původní zpráva PROMO s využitím několika zdrojů
Plánek očkovacího centra ZDE

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější