Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

Bonusy za třídění odpadu, promění Velehraďané na peníze

Aby lidé více třídili odpad, musí v tom vidět smysl pro sebe, pro obec i pro životní prostředí. První krok k novému a spravedlivějšímu systému evidence odpadů domácností udělali na Velehradě hned na začátku března.
Po vyprázdnění odpadu ze starých popelnic došlo k jejich výměně za nové nádoby a ve stejný den obdrželi Velehraďané manuál k motivačnímu systému odpadového hospodářství s pytli na třídění sběru a dalšími samolepkovými náležitostmi.
„Nový systém, do něhož se domácnosti budou moct dobrovolně zapojit, přistupuje spravedlivěji k lidem, kteří nejen třídí odpad, ale celkově šetrněji s odpadem nakládají,“ uvedl starosta Velehradu Aleš Mergental.
Evidenční systém má podle něj umožnit zvýhodnění – sběr bonusových bodů, které se na konci roku promění na peníze a ty mají být slevou v poplatku za odpad pro rok následující.
„Jedním z kroků k úspoře nákladů je zrušení nájmu za popelnice, které si obec dosud pronajímala od svozové společnosti. Ve výběrovém řízení byly nakoupeny nové černé popelnice, které nahradí stávající nádoby. Nabídka na odkup současných popelnic byla od svozové společnosti méně výhodná, než nákup těch nových,“ sdělil starosta Velehradu Aleš Mergental.
Bonusy za třídění odpadu, promění Velehraďané na peníze – Slovácký deník (denik.cz)

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze