Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceOdpady

Kolektivní systém asekol ocenil města a kraje, ve kterých se nejlépe třídí elektroodpad

Kolektivní systém ASEKOL si váží dlouhodobé spolupráce s městy a kraji, které pomáhají se sběrem elektroodpadu. Jejich vynikající výsledky a dlouhodobé úsilí k šíření osvěty a propagace nutnosti třídit vysloužilá elektrozařízení se společnost ASEKOL rozhodla ocenit!

V rámci slavnostního galavečera konaného 1. prosince v paláci Žofín v Praze byly při příležitosti 17letého výročí společnosti ASEKOL oceněny nejaktivnější kraje a obce v oblasti zpětného odběru elektrozařízení a šíření osvěty na základě výsledků soutěží „Aktivní kraj“ a „Aktivní obec“ vyhlašovaných kolektivním systémem ASEKOL.

Na základě vyhodnocení výsledků soutěže „Aktivní kraj“ byly oceněny nejaktivnější kraje ve dvou kategoriích. Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu, které získal Kraj Vysočina a ocenění za největší množství sebraných elektrozařízení, které si odnesl Středočeský kraj! Oba oceněné kraje získaly za jejich úsilí příspěvek v hodnotě 200 000 Kč.

V soutěži s názvem „Aktivní obecv kategorii osvětové činnosti v oblasti třídění a recyklace odpadu zvítězilo statutární město Liberec a v kategorii sběru největšího množství elektrozařízení dominovalo statutární město České Budějovice. Každé z oceněných měst si odneslo příspěvek v hodnotě 150 000 Kč.

„Všem vítězům srdečně gratulujeme a děkujeme, že motivací k třídění a sběru elektroodpadu obce, města a kraje v České republice dlouhodobě významně přispívají k udržitelnému rozvoji a cirkulární ekonomice.“ Dodává Mgr. Jan Vrba, předseda představenstva společnosti ASEKOL.

Jednalo se o respektovanou událost, která oceňuje aktivitu krajů a obcí v oblasti třídění odpadů a zejména elektroodpadu s edukativním a osvětovým charakterem. Obě soutěže „Aktivní kraj“ a „Aktivní obec“ získaly záštitu od Ministerstva životního prostředí, Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR. Kolektivní systém ASEKOL by tímto chtěl poděkovat všem subjektům, které záštity udělily.

Slavnostní večer se mohl uskutečnit díky partnerům akce, kterými byli: Weco-Travel s.r.o., OPRAVÁRNA s.r.o., IMAGE CARE s.r.o. (obleky na míru Le Premier). Mediální partnerem je společnost Optimal Solution Agency s.r.o. Všem partnerům za jejich podporu velmi děkujeme!

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze