Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

Města a obce sdružené v SMO podepisují nové smlouvy s kolektivním systémem Elektrowin

Městům a obcím – členům Svazu měst a obcí České republiky (SMO), jsou předkládány nové smlouvy o spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin, který zajišťuje zpětný odběr odpadních elektrozařízení. „Smlouvy jsme připravili s ohledem na aktuální změny v odpadové legislativě, konkrétně nový zákon o odpadech a zákon o výrobcích s ukončenou životností,“ uvádí předseda představenstva Elektrowin a.s. Roman Tvrzník. „Návrh nové smlouvy s námi Elektrowin předem projednal a zapracoval do něj všechny naše připomínky,“ konstatuje Pavel Drahovzal, místopředseda SMO.
Na sklonku roku 2020 byla schválena nová podoba zákona o odpadech, která přinesla mnoho změn do odpadového hospodářství měst a obcí, a také zcela nový zákon o výrobcích s ukončenou životností, který vyčlenil pravidla pro nakládání s vybranými výrobky ze zákona o odpadech do samostatného zákona.
Elektrowin prostřednictvím každoročně vyhlašovaného motivačního programu vybavení sběrných míst finančně podporuje. „V této podpoře budeme i nadále pokračovat tak, aby sběrná místa odpovídala novým zákonným požadavkům,“ slibuje Roman Tvrzník.
Tento kolektivní systém také již od roku 2005, kdy byl založen, zajišťuje fyzický odvoz shromážděných spotřebičů do zpracovatelských zařízení. Dlouhodobě poskytuje městům a obcím podporu prostřednictvím svých poradců, setkávání v rámci krajských seminářů, či společných informačních aktivit financovaných buď přímo, nebo prostřednictvím právě motivačního programu.
Zdroj: Svaz měst obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze