Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

OdpadyŽivotní prostředí

Most zkušebně začíná třídit kovový odpad

Město Most zareagovalo na zájem občanů o třídění kovového odpadu a od 34. týdne 2021 zkušebně rozmístí 5 kusů nádob na tento znovu využitelný odpad, který by jinak skončil na skládce. Občané města mají o třídění kovů zájem, což potvrzuje nejen poptávka po nádobách na kov, ale i množství vytříděných nápojových plechovek. Ty se v současné době třídí společně s plasty do žlutých nádob a za rok se jich povedlo vytřídit 5,78 tun.
Město se proto rozhodlo vypůjčit od obalové společnosti EKO-KOM a.s. 5 kusů šedých nádob na kovový odpad které budou umístěny na vytipovaných stanovištích. Pokud se tento způsob třídění kovů osvědčí, uvažuje se o přidání dalších kontejnerů.
Co patří do nádob:
Do nádob je možné odkládat drobnější kovové odpady, jako např. plechovky od konzerv a nápojů, kovová víčka a zátky, alobal, kovové nádobí apod. Vhazovat je možno pouze kovové obaly neznečištěné zbytky potravin či nebezpečnými látkami.
Co nepatří do nádob:
Nepatří tam ani plechovky od barev či tlakové nádoby. Ty je možné společně s většími kovy, které se do vhozů nádob nevejdou, odevzdávat na sběrném dvoře.
Nápojové plechovky je možné i nadále třídit do žlutých kontejnerů společně s plasty a nápojovým kartonem.
Zdroj: Město Most

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze