Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Odpady

  Nakládání s odpadními vodami v obcích

  Redakce Komunální ekologie oslovila několik odborníků a zajímala se o to, jestli představují odpadní vody pro obce přítěž nebo mohou být cenným zdrojem. V některých případech je recyklace velmi náročná, jak ekonomicky, tak technicky. Vodarenstvi.cz reflektuje reakce oslovených expertů.
  „V prvním případě jsou odpadní splaškové vody přirozeným produktem z činnosti domácností a podniků, které se řeší standardními technickými nástroji a pouští se zpět do recipientu – řeky, potoka, a voda je tak cirkulována,“ řekl Pavel Drahovzal, místopředseda Svazu měst a obcí ČR a starosta obce Velký Osek. Pokud jde podle něj o dešťové odpadní vody, pak nemalé množství je vypouštěno do dešťové kanalizace, aniž by byla využita například na zálivku nebo omytí, což je podle Drahovzala škoda, jde totiž o jeden z možných zdrojů, jak šetřit „čistou“ podzemní vody a využívat nízkonákladově „vodu z nebe“.
  „Napojování dešťových svodů na dešťové kanalizace měst a obcí ze silnice á veřejných ploch je technicky – zejména vzhledem ke stávajícím inženýrským sítím – elektřina, vodovod, splašková kanalizace, telekomunikace, datové sítě, plynovody, a ekonomicky velmi nákladné a zatěžující pro vlastní provoz hlavní dešťové kanalizace z veřejných ploch, kterou je již tak dost nákladné řešit, proto k těmto vodám a napojování přistupují velmi obezřetně,“ uzavřel starosta obce na Kolínsku.
  Zdroj: Portál Vodárenství

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze