Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

Občané v Kutné Hoře mohou zdarma získat nádoby na tříděný odpad

V rámci projektu Navýšení separace odpadů v Kutné Hoře bude občanům vydáno 3 000 sběrných nádob (1 500 na papír a 1 500 na plast), které byly zakoupeny díky finanční podpoře z Operačního programu Životní prostředí. V průzkumu, který město provádělo, projevilo zájem 627 domácností. Objem černých nádob je 240 l a budou barevně odlišeny víkem: modré na papír, žluté víko na plast. Zájemci si mohou odebrat nádoby na obě komodity, anebo pouze jednu nádobu.

Cílem je navýšit separaci odpadů a snížit množství směsného komunálního odpadu, který je odvážen na skládku. Občané si tak sníží i docházkovou vzdálenost ke stanovištím na tříděný odpad. Stanoviště kontejnerů budou zatím ponechána, ale záměrem města je již nenavyšovat počty kontejnerů ve městě a snižovat frekvenci jejich svozů.

Město v rámci dotace zakoupilo i systém, který bude evidovat umístění sběrné nádoby v konkrétní domácnosti. Do budoucna bude nastavena možnost zvolit motivační systém v rámci poplatku za odpadové hospodářství.

Zájemci si mohou od města zdarma převzít nádoby na třídění plastu a papíru z domácnosti.

K výdeji je nutné předložit občanský průkaz. Protože budou nádoby evidovány, bude na místě uzavírána smlouva o výpůjčce po dobu 5 let (na dobu udržitelnosti projektu) a nádoby budou zařazeny do evidence. Poté automaticky nádoby přejdou do vlastnictví občana. Smlouva bude připravena k nahlédnutí na webových stránkách města.

Pravidelný svoz nádob bude zajištěn 1x měsíčně od září dle harmonogramu, který občané získají u výdeje.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Kutná Hora

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze