Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

Shrnutí k odpadovému balíčku

Asi není jediného zástupce obce, který by od začátku tohoto roku nežil odpadovým balíčkem. Samosprávy ho dostaly pod stromeček v prosinci 2020 a od té doby je hlavním tématem všech našich jednání starostů a chvílemi dominuje i v naší právní poradně.

  • S vědomím, že první týden v lednu nebude asi nikdo podrobně veškeré metodiky číst, jsme proto až do této chvíle uspořádali několik webinářů (zdarma pro všechny, kteří mají přístup na youtube) a otevřeli také odpad(k)ovou poradnu, která je k dispozici členům Sdružení zdarma, na univerzální adrese poradna@smscr.cz.
  • Od února také zasedá vnitřní orgán SMS ČR svolaný ad hoc pod Pracovní skupinou pro životní prostředí a zemědělství – Mikrotým pro odpady, jehož předsedou je Milan Kazda, starosta obce Kněžice a místopředseda PS pro životní prostředí a zemědělství.
  • Od spuštění odpad(k)ové poradny všechny komplikovanější dotazy s ohledem na neprovedení novel vyhlášek a neprovázání dopadů poslaneckých změn s reálnými potřebami v území konzultujeme s resorty, což před prázdninami nakonec vedlo k uspořádání setkání všech resortů, neboť ne vždy byly postoje jednoho resortu v souladu s názorem jiného resortu. Ke kulatému stolu jsme pozvali zástupce Ministerstva financí, Ministerstva vnitra a Ministerstva životního prostředí, kterým jsme představili nejzásadnější problémy a vyzvali je ke spolupráci na sladění legislativy a větší podpoře území, která by byla koordinovaná.

Následně po tomto jednání Ministerstvo vnitra vydalo vzory obecně závazných vyhlášek a právní výklady, které naleznete zde.

Pokud jste se stále nerozhodli, jak budete odpady zpoplatňovat (pokud vůbec), jak vyřešíte problém s chataři, s cizinci na svém území, jak se poperete s nemožností slev a jinými dalšími komplikacemi, využijte odpad(k)ovou poradnu, která je pro členy SMS ČR zdarma, na obecné adrese poradna@smscr.cz.

Zdroj: TZ Sdružení místních samospráv ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze