Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Odpady

  Shrnutí k odpadovému balíčku

  Asi není jediného zástupce obce, který by od začátku tohoto roku nežil odpadovým balíčkem. Samosprávy ho dostaly pod stromeček v prosinci 2020 a od té doby je hlavním tématem všech našich jednání starostů a chvílemi dominuje i v naší právní poradně.

  • S vědomím, že první týden v lednu nebude asi nikdo podrobně veškeré metodiky číst, jsme proto až do této chvíle uspořádali několik webinářů (zdarma pro všechny, kteří mají přístup na youtube) a otevřeli také odpad(k)ovou poradnu, která je k dispozici členům Sdružení zdarma, na univerzální adrese poradna@smscr.cz.
  • Od února také zasedá vnitřní orgán SMS ČR svolaný ad hoc pod Pracovní skupinou pro životní prostředí a zemědělství – Mikrotým pro odpady, jehož předsedou je Milan Kazda, starosta obce Kněžice a místopředseda PS pro životní prostředí a zemědělství.
  • Od spuštění odpad(k)ové poradny všechny komplikovanější dotazy s ohledem na neprovedení novel vyhlášek a neprovázání dopadů poslaneckých změn s reálnými potřebami v území konzultujeme s resorty, což před prázdninami nakonec vedlo k uspořádání setkání všech resortů, neboť ne vždy byly postoje jednoho resortu v souladu s názorem jiného resortu. Ke kulatému stolu jsme pozvali zástupce Ministerstva financí, Ministerstva vnitra a Ministerstva životního prostředí, kterým jsme představili nejzásadnější problémy a vyzvali je ke spolupráci na sladění legislativy a větší podpoře území, která by byla koordinovaná.

  Následně po tomto jednání Ministerstvo vnitra vydalo vzory obecně závazných vyhlášek a právní výklady, které naleznete zde.

  Pokud jste se stále nerozhodli, jak budete odpady zpoplatňovat (pokud vůbec), jak vyřešíte problém s chataři, s cizinci na svém území, jak se poperete s nemožností slev a jinými dalšími komplikacemi, využijte odpad(k)ovou poradnu, která je pro členy SMS ČR zdarma, na obecné adrese poradna@smscr.cz.

  Zdroj: TZ Sdružení místních samospráv ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  300
  IT
  179
  Dotace a Finance
  830
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze