Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceOdpady

  Soutěže Aktivní kraj a Aktivní obec mají své vítěze

  Image

  ASEKOL je neziskově hospodařící společnost, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů včetně financování celého systému. ASEKOL je tzv. kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Kolektivní systém ASEKOL si váží dlouhodobé spolupráce s městy a kraji, které správně třídí elektroodpad. Z tohoto důvodu oceňuje jejich vynikající výsledky ve sběru elektroodpadu a jejich dlouhodobé úsilí k šíření osvěty a propagace třídit elektroodpad, čímž dlouhodobě významně přispívají kraje a obce k udržitelnému rozvoji a ochraně životního prostředí.

  Nejaktivnější kraje v oblasti zpětného odběru elektrozařízení byly oceněny na základě vyhodnocení výsledků soutěže „Aktivní kraj“. V rámci obcí bylo vyhlášeno ocenění v soutěži „Aktivní obec“.  Vyhlášení obou těchto soutěží proběhlo během slavnostního galavečera, který se uskutečnil v minulém týdnu v paláci Žofín v Praze pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením. Jedná se o respektovanou událost, která oceňuje aktivitu krajů a obcí v oblasti třídění odpadů s edukativním a osvětovým charakterem.

  Vzhledem k rozmanitosti aktivit v oblasti třídění elektra byly v rámci soutěže AKTIVNÍ KRAJ vyhlášena dvě ocenění:

  1.      Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu

  2.      Ocenění za největší množství sebraných elektrozařízení

  Co se týče soutěže AKTIVNÍ OBEC, která má za cíl podporu sběru, ale i osvětu, byla v rámci galavečera vyhlášena také dvě ocenění:

  1.      Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu

  2.      Ocenění za největší množství sebraných elektrozařízení

  Kraj Vysočina obdržel na slavnostním vyhlášení Ocenění za osvětovou činnost v oblasti třídění a recyklace elektroodpadu a součástí ocenění byl i šek v hodnotě 200 000 Kč. Ocenění přebíral hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a poděkoval svým občanům, protože jejich zásluhou Kraj Vysočina finanční ocenění získal. „Kraj Vysočina již od roku 2009 spolupracuje s kolektivním systémem ASEKOL, a.s. na projektu s názvem Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Kraji Vysočina. Realizace projektu probíhá na základě uzavřené Dohody o spolupráci mezi kolektivním systémem ASEKOL a.s. a Krajem Vysočina. Projekt je zaměřený na podporu a osvětu v třídění použitých elektrozařízení na území Kraje Vysočina. Mezi osvětové realizované aktivity patří například projekt Odlož mobil v knihovně, projekt Věnuj mobil, doplňková soutěž obcí My třídíme nejlépe, kampaň Red Bag k třídění starého elektra, konference Dáváme odpadům druhou šanci, atd.  Kolektivní systém ASEKOL a.s. na našem území provozuje 1 014 sběrných míst zpětného odběru a obsluhuje přes 856 sběrných nádob různých typů, které hrají významnou úlohu především při třídění vysloužilých elektrospotřebičů. Hmotnost odevzdaného elektrozařízení v Kraji Vysočina za období od ledna do prosince 2021 činil 2 450 tun a doufám, že i v letošním roce dosáhneme podobných výsledků,“ dodává závěrem hejtman Kraje Vysočina.

  Foto a zdroj: Kraj Vysočina

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze