Ostrava hledá návrhy na místa vhodná k instalaci street artových děl

Publikováno: 1. 1. 1970Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Moravskoslezský kraj
SDÍLET

Street art je výtvarné umění vytvářené na veřejných místech. Jedná se o umělecká díla, za kterými nemusíme do galerie. Narazíme na něj v ulici, třeba hned vedle našeho domova nebo po cestě do práce. Může být zpestřením a okrášlením nevzhledné budovy, může být ale také nositelem myšlenky – tématu – společenské kritiky. Město Ostrava nyní oslovuje občany, aby mu pomohli s vytipováním vhodných míst pro instalace street artových děl.
Město vytváří databázi, která bude obsahovat seznam právě těchto míst. Lidé mohou své tipy na místa, fasády, zdi či proluky, podchody a další místa zasílat do 31. srpna 2021 prostřednictvím dotazníku ZDE.  S databází bude město dále pracovat a v odborné komisi vybírat vhodná „plátna“ pro realizaci streetartových děl. Realizace přibližně tří street artových děl proběhne v období letošního podzimu a jaro příštího roku.
Dva nejznámější ostravské muraly (velkoplošné malby ve veřejném prostoru) zatím vznikly v Ostravě na Nádražní ulici (SKOK polského autora Mariusze M-City Warase) a 28. října (Ostravská Madona / Meredith Nilse Westergarda). Přehled všech ostravských muralů lze najít zde.
Zdroj: Město Ostrava

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější