Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaPamátky a kultura

Díky home office míří lidé na venkov

Home office se díky covidu stal normou, kterou nabízí téměř všechny firmy, jejichž zaměstnanci vykonávají kancelářskou práci. Společnosti to zkusily a zjistily, že fyzická přítomnost zaměstnanců není často nutná. Navíc díky tomu ušetří nemalé peníze za elektřinu a vodu.

Lidé žili mnohdy v městech kvůli práci. To se díky pandemii covidu začalo měnit. Spolu s tím, jak si čím dál častěji brali zaměstnanci práci domů, začala jejich migrace na venkov a do přírody. „Do menších měst a obcí se nám začali vracet mladí. Pokud mohli vykonávat profesi distan­čně, uvědomili si, že v menších městech jim je dobře. Že služby jsou srovnatelné s velkým městem, prostředí pro výchovu dětí také a život je levnější. Pokud nepotřebujete speciálně školy pro nadané, jazykovky a podobně,“ uvedla šéfka Sdružení místních samospráv a poslankyně Eliška Olšáková. Mnoho lidí také upřednostňuje pobyt v blízkosti přírody a na místech, kde není přelidněno. Zjistili, že do divadla či kina si mohou bez problémů zajet.

Z interního průzkumu Deloitte přes 80 procent zaměstnanců, jejichž náplň práce to umožňuje, tráví na home office alespoň tři dny v týdnu. Většina lidí podle průzkumu preferuje být v kanceláři právě dva až tři dny z pěti a zbytek týdne pracovat z domova.

Foto: ceo Today
Zdroj: Pozitivní zprávy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
465
IT
325
Dotace a Finance
1291
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze