Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Památky a kultura

V Jihlavě experimentují s uměním v ulicích

V galerii pod širým nebem Nonstrop je k vidění výstava Úl v Ji-hlavě. S tvorbou výtvarníka Jana Karpíška a jeho včel se mohou zájemci seznámit až do konce října.

Výtvarník a včelař Jan Karpíšek

Mohou dělat včely umění? Samy ze své vůle asi úplně ne, ale výtvarník a včelař Jan Karpíšek přišel na to, jak využít jejich potenciál. Tedy mimo to, že pomáhají rostlinám v samotné existenci, vytváří nutriční bomby jako med či mateří kašička nebo léčivé propolis.

Karpíšek svým včelstvům nabízí na zobnutí i svá plátna či papíry, do kterých se bzučiví přátelé s chutí pustí a vykoušou do obrazů nahodilé díry. Včely se ale občas pozoruhodně trefují do klíčových míst maleb či vzkazů.

Výstavu prací Jana Karpíška s názvem Úl v Ji-hlavě včetně „včelího jukeboxu“, ze kterého vychází nahrávky bzučení jeho vlastních včelstev, teď můžete navštívit v ulici Malá lazebnická v Galerii Nonstrop až do konce října.

Zdroj: jihlava.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze