Plzeňské inovativní firmy bojují v soutěži NEJ Inovátor 5G

Publikováno: 5. 10. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Plzeňský kraj
SDÍLET

Představení soutěže NEJ Inovátor 5G a prezentace sedmi plzeňských firem se uskutečnilo v areálu SIT Port v Cukrovarské ulici. Inovativní společnosti prezentovaly například inteligentní textilie s integrovanou elektronikou, které již nyní využívají plzeňští hasiči, tvorbu mapových aplikací od chytré dopravy po kriminální prevenci nebo chytrou výrobu komponentů pro automobilový průmysl. Začátek streamované konference patřil představení sítě páté generace, projektu 5G pro 5 měst a autonomní tramvaje, kterou chce Plzeň otestovat v provozu do roku 2027.

Soutěž NEJ Inovátor 5G na podporu malých a středních inovativních podniků uspořádalo podruhé město Plzeň, jejím cílem je najít firmu, která vytvořila nejlepší inovativní produkt či službu s dopadem do 5G sítí.

Nejúspěšnější firmy převezmou ocenění v listopadu na slavnostním vyhlášení v Praze za účasti zástupců Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Ministři Klára Dostálová a Karel Havlíček převzali nad tímto projektem záštitu. Konference NEJ Inovátor 5G byla součástí festivalu Inovujeme Plzeň, jenž představil atraktivní projekty budoucnosti i pokrok technologií. Již třetím rokem ho pořádá Správa informačních technologií města Plzně.

Zdroj: Město Plzeň

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější