Podpora pro třiatřicet malých venkovských prodejen

Publikováno: 21. 12. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Dotace, Jihomoravský kraj, Kraje
SDÍLET

16.12.2021 12:00

Na podporu pro venkovské prodejny potravin dosáhlo na jižní Moravě třiatřicet žadatelů.

Rozdělí se mezi ně celkem tři miliony korun. O poskytnutí dotace v rámci programu „OBCHŮDEK 2021+“ rozhodli na svém zasedání jihomoravští zastupitelé. Celkem kraj vyhodnocoval 112 podaných žádostí.

„Podle pravidel dotačního programu jsme začínali od žadatelů s nejmenším počtem obyvatel v obci. Od těch, pro které je každá koruna otázkou „přežití“. Jsem rád, že se našla další cesta, jak jim pomoct,“ prohlásil náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Peníze, které zamíří k úspěšným žadatelům, proplatí kraji zpětně Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ucházet se o ně můžou obce na jižní Moravě, které mají méně než 1000 obyvatel nebo obce do 3000 obyvatel, jejichž místní část má méně než 1000 obyvatel s jedinou prodejnou potravin spadající do klasifikace CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách. Získat můžou až 100 tisíc korun, nutná spoluúčast žadatele je nejméně 50 procent.

Na zachování provozu venkovských prodejen potravin vyčlenil Jihomoravský kraj peníze už i letos na jaře. Z vlastního dotačního programu rozdělil mezi 95 žadatelů čtyři miliony korun. Zaměřoval se na malé obce s méně než 750 obyvateli, kde jediná prodejna bez podpory obce není schopna pokračovat v provozu.

 Zdroj: Jihomoravský kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější